Pradžia > Bela Lugosi, Dwight Frye, Tod Browning > 441> Dracula / Drakula

441> Dracula / Drakula


draculalagosiŠį vakarą grįžtu su klasika- 1931-ųjų ,,Dracula“. Bram Stoker romanas ekranizuotas daug kartų, šiuo metu yra filmuojamas serialas, o netolimoje ateityje- net kelios kino juostos apie garsųjį personažą.

Grafas Drakula pasikviečia į savo pilį Transilvanijoje Renfildą, kuris jam turėtų padėti persikelti į Angliją. Renfildas vos atvykęs iš aplinkinių išgirsta baisių kalbų apie grafą, bet tuo nepatiki iki kol pats netampa Drakulos vergu. Netrukus, jie jau pakeliui į Angliją..

Jau pačioje pradžioje nuskamba melodija, kuri puikiai žinoma. Kiek treškantis garsas (matyt dėl ne per geriausios įrašo kokybės) bei juoda-balta tinka šiai istorijai. Pasirodęs Drakula irgi sužadina tik geriausias emocijas: jo išvaizda grėsminga, o žvilgsnis- veriantis. Manau, kad aktorius gerokai užkėlė kartelę būsimiems ,,Drakuloms“. Patiko man ir Renfildas, įtikinamai vaidinęs vampyro pavaldinį: eisena, žvilgsnis- viskas atidirbta. Visgi pas visus aktorius matyti kiek perspaustas teatrališkumas, kuris būdingas senesniems filmams, bet man tai netrukdė. Tiesa, Van Helsingas šiame filme labai mielas senukas.

Siužetas paprastas, kiek nukrypęs nuo knygos nepasakysiu, nes romanas skaitytas jau pakankamai seniai. Tačiau, kaip ir minėjau, būtent toks filmas geriausiai ir tinka pavaizduoti senoms, mistiškoms istorijoms. Tiesa, kad ir priskiriamas siaubo žanrui, bet nebaisus jis nė trupučio. Neužtenka vien pikto žvilgsnio, reikia ir veiksmo, kuris paskatintų žiūrovus išsigąsti. Įdomu, ar tais laikais šis filmas buvo baisus?..

7/10

Rež.: Tod Browning, vaidina: Bela Lugosi, Dwight Frye, 1931 m., JAV, 75 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: