445> Clueless / Jokio supratimo


clueless-1Tikriausiai nesuklysiu pavartodama būdvardį kultinis pristatydama šį paaugliams skirtą filmą, kuris iki šiol yra populiarus, bet vis dar atsiranda tokių (kaip aš), kurie šį filmą atranda tik dabar. Bet, kaip sakoma, geriau vėliau nei niekada. Su Amy Heckerling filmais susiduriu nebe pirmą kartą- ne per seniausiai aptariau Vamps, kuris buvo lygiai toks pat mergaitiškas ir paprastas filmas kaip ir Clueless (beje, abiejuose pagr. vaidmenį atlieka Alicia Silverstone).

,,Jokio supratimo“ pristatoma kaip Jane Austen romano ,,Ema“ parodija. Šer- populiari vidurinės mergina, kuri laisvai gali pagelbėti savo draugėms mados klausimais. Po to, kai jos nemėgiamas įbrolis pareiškia, kad mergina jei ir daro ką nors gero, tai tik savanaudiškais tikslais, Šer pasitaiko puiki galimybė: ji į savo būrį priima naujokę, kuri jau pačią pirmą dieną buvo pasmerkta tapti atstumtąja.

Na, o jeigu taip trumpiau, tai filmas apie paauglės gyvenimą: santykius su draugėmis, vaikinais, šeima. Iš tikrųjų, tai galima vos ne lyginti su serialu ,,Liežuvautoja“ (nors pastarąjį numečiau net neįpusėjusi), tad tikiu, kad tuomet jis darė nemažą įtaką paauglėms. Visgi paauglių rūpesčiai ir problemos nekinta bėgant metams, o romantinio filmo sudėtis taip pat nekinta, todėl ir dabar jis galėtų laisvai varžytis su pastarųjų kelerių metų filmais, skirtais būtent jaunimui.

Clueless – smagi, nuoširdi kino juosta, kurioje nė su žiburiu nerasite kvailų juokelių, vulgarybių ir kitų, deja, bet jau įprastais panašiose juostose paskutiniu metu tampančių elementų. Filme vaizduojamas ne vienas vakarėlis, tačiau nematyti nė vieno prisiliuobusio ar po krūmu išvirtusio paauglio. Tai paprastumu žavinti komedija su įdomiais personažais, jų nuotykiais, išgyvenimais, problemomis ir jų sprendimo būdais. Rodos, ir nuspėjama, ir banaloka, bet kartais užtenka to, kad niekas nepersūdyta, jokių nesąmonių neprigalvota tam, kad prisitrauktų filmas didesnę auditoriją, kad filmas prabėgtų nepastebimai ir besijuokiant daug kartų, o po to ateitų mintis: o kur aš buvau seniau, kad jo nemačiau?…

7/10

Rež.: Amy Heckerling, vaidina: Alicia Silverstone, Brittany Murphy, Paul Rudd, Jeremy Sisto, Wallace Shawn, 1995 m., JAV, 97 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: