Pradžia > Dakota Fanning, Henry Selick, Teri Hatcher > 448> Coraline / Koralaina ir slaptas pasaulis

448> Coraline / Koralaina ir slaptas pasaulis


CoralineŠiandien pristatau Henry Selick režisuotą filmą ,,Coraline“, kuris buvo nominuotas Oskarui geriausio animacinio filmo kategorijoje, kritikai nešykštėjo gerų atsiliepimų, o žiūrovai taip pat neliko abejingi.

Pagal Neil Gaiman romaną sukurta kino juosta pasakoja apie Koralainą- mergaitę, kurios tėvai- pernelyg užsiėmę, kad jai suteiktų pakankamai dėmesio, o ir kiti niuansai tokie erzinantys, kad patekusi į paslaptingą pasaulį, kuriame ji išvysta ,,kitą tėtį“ ir ,,kitą mamą“, kurie- kone idealūs, Koralaina ima suvokti, kad visai norėtų čia pasilikti.

Nors filmas animacinis, bet bent jau man pasirodė, kad jis skirtas kiek vyresniems vaikams, kadangi yra ir baisokų vaizdų (kita vertus, dar ne tokių animacinių filmukų tie vaikai prisižiūri)- ypač dideliame ekrane kai kurios scenos turėjo įspūdingai atrodyti. Jau nekalbu apie tai, kai buvo paaiškinta, ką Koralaina turės padaryti, jei norės pasilikti tame pasaulyje: man pačiai tai vaizduotėje sukūrė kraupoką vaizdą, nors juk ne vieną siaubo filmą esu mačiusi. Tik nenoriu, kad būtumėte suklaidinti, ,,Koralainos“ tikrai nestatau į siaubukų kategoriją, tačiau tik įspėju, kad tai nebus vienas iš tų mielų, linksmų ir tik geriausias emocijas sukeliančių filmukų visai šeimai.

Didelį pliusą galima dėti už siužetą, kuris išskirtinis, nerodytas jau n-tąjį kartą įvairiausiais kampais, todėl įdomu, kaip viskas pasisuks toliau, nors, be abejo, visgi išlieka tam tikras stereotipinis planas, tad ir nuspėti nesunku. Bet juk iš tokio filmo ir nesitikime mind fuck‘o ? Įtraukė siužetas nuo pat pradžių, pagr. veikėjai pasirodė įdomūs ir smagūs, o atmosfera- šviesi, tad pasidaviau užliūliuojama visų teigiamų emocijų. Aišku, patys ,,smagumai“ prasideda tik po kiek laiko, viskas apsiverčia aukštyn kojų ir kino juostos nuotaika pasidaro absoliučiai kitokia.

Ir tikrai nežinau, kas dėl to kaltas, bet paskutinį pusvalandį žiauriai nuobodžiavau ir laukiau, kada pasibaigs, nepaisant to, kad tiek Koralaina, tiek tas žavus katinukas (kuris, beje, iš išvaizdos atrodo visai nemeiliai) man patiko. Nesugebėjo tiesiog išlaikyti susidomėjimo iki pat pabaigos, o ir pagaliau pabaigus nesijaučiau pažiūrėjusi išties gerą filmą, nors, kita vertus, nemanau, kad ir švaisčiau laiką, nes džiaugiuosi jį pagaliau pamačiusi, tuo labiau, kad jis tikrai skiriasi nuo anksčiau mano matytų animacinių kino juostų.

6/10

Rež.: Henry Selick, įgarsina: Dakota Fanning, Teri Hatcher,2009 m., JAV, 100 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: