Pradžia > Fede Alvarez, Jane Levy, Lou Taylor Pucci, Shiloh Fernandez > 450> Evil Dead / Piktieji numirėliai

450> Evil Dead / Piktieji numirėliai


evil-dead-image10Kiek daug įspūdingų apibūdinimų buvo sieta su 1981-ųjų metų filmo ,,The Evil Dead“ perdirbinio pasirodymu šiais metais! Ne visada tai mane paveikia taip, kaip tikimasi, tačiau šį kartą labai suintrigavo. Sam Raimi (rekomenduoju užmesti akį į jo Drag Me To Hell), The Evil Dead režisierius nelieka nuošalyje ir kuriant remake’ą, tačiau režisuoti leido Fede Alvarez, kuris be kelių trumpametražių filmų nieko dar nebuvo rimto kūręs.

Penki jaunuoliai atvyksta į trobelę miškuose. Čia jie nusiteikę pagelbėti Deivido seseriai Mijai, kuri nori pagaliau atsikratyti priklausomybės nuo narkotikų. Tačiau greitai viskas pasisuka taip, kaip nei vienas nesitikėjo: atradę Mirusiųjų knygą jie prikėlė demonus ir dabar blogis persekios visus tol, kol liks vienas, pajėgsiantis su juo susidurti akis į akį.

Kaip ir didžioji dauguma siaubo filmų, taip ir šis neapsieina be standartinės grupelės veikėjų. ,,Geraširdis lyderis“ – Deividas, kuris mąsto pakankamai racionaliai, bet tuo pačiu ir nepamiršta, kad tai- jo mylimi žmonės, tad stengiasi priimti geriausius sprendimus. Jo vaidmenį atliko Shiloh Fernandez, kuris man žinomas iš Red Riding Hood (2011)- visai smagu buvo jį čia matyti, tereikia tikėtis, kad po truputį karjerai kylant aukštyn jis gaus ir rimtesnių vaidmenų. Antrasis vaikinas- Erikas- užima ,,protingojo“ vaidmenį, o tokiems, kaip žinome nelabai sekasi siaubo žanro filmuose. Lou Taylor Pucci iš penkiukės turi daugiausiai patirties vaidyboje, tad nepastebėtas irgi nelieka. Tuomet eilė ateina merginai, kuri pirmoji išvysta, kad kažkas čia ne taip ir prašosi išvežama – Deivido sesuo Mija. Ją vaidina labai miela aktorė Jane Levy, vaidinanti kvailokame seriale Suburgatory. Jos personažas bus vienas svarbiausių ir labiausiai išvystytų. Tuo tarpu likusios dvi merginos- Olivija ir Natali- labiau esančios dėl fono. Olivijai pasireikšti apskritai nelabai buvo kada, o štai Natali, turėjusi kiek daugiau laiko, to visiškai neišnaudojo, atrodydavo, kad vaidina ne žmogų, o stulpą.. Taigi, visų likimus nuspėti galima ganėtinai greitai, bet nuo to filmas nepasidaro silpnesnis.

Filme rasti galima visko. Pradedant demonais, į šlykščius padarus pavirtusiais veikėjais, kurių aš nemėgstu jau kurį laiką ir kurie daugiau juoką gali sukelti nei siaubą, baigiant ,,Pjūklo“ vertais vaizdais ir kraujo upėmis. Nepaisant savo nuspėjamumo, apie kurį jau šnekėjau, kino juosta įtraukė nuo pat pirmos iki paskutinės minutės. Retai paskutiniu metu žiūriu aš siaubo filmus, retai jie mane ir nustebina. Kad šis būtų nustebinęs, irgi nepasakyčiau, bet pranoko lūkesčius ir pačiai buvo įdomu, o kaipgi bus toliau. Didžiausią pliusą dedu vien už tai, kad nebuvo tempiamas laikas: juk dažnai bent jau pusvalandį rodomas nerūpestingas jaunuolių gyvenimas, o tik tuomet pradeda lįsti kažkokios užuomazgos, kol galop, likus pusvalandžiui, pasirodo visi ,,gražumai“. Tuo tarpu Evil Dead jau prasideda įžangine scena- praeities įvykiu, o ir kai pradedama rodyti dabartis, daug nežaidžiama ir viskas prasideda maždaug po 10-15 min. Taigi, galime pasidžiaugti pusantros valandos kraujuose paskendusiu reginiu.

Ateity tikiuosi pamatyti ir originalą, o šiam rašau 7/10

Rež.: Fede Alvarez, vaidina: Jane Levy, Shiloh Fernandez, Lou Taylor Pucci, 2013 m., JAV, 90 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: