Pradžia > Josh Hartnett, Petter Næss, Radha Mitchell > 458> Mozart and the Whale / Beprotiškai įsimylėję

458> Mozart and the Whale / Beprotiškai įsimylėję


mozartandthewhale-still2b_CRAutizmas, Aspergerio sindromas- temos, kurios man įdomios, tad šiandien pažiūrėjau filmą būtent apie šį sindromą turinčius žmones. ,,Beprotiškai įsimylėję“ (na, tikriausiai vertėjai manė, kad filmas pavadinimu ,,Mocartas ir banginis“ nelabai ką sudomins..)- kino juosta, pasakojanti apie dviejų Aspergerio sindromą turinčių jaunų žmonių- Donaldo ir Izabelės- pažintį ir draugystę bei jos sunkumus.

Iki šiol matyti filmai padarydavo gerą įspūdį, turėdavau su savimi turėti kuo nusišluostyti kapsinčias ašaras, tad, pripažinsiu, kažko panašaus tikėjausi ir iš šio filmo. Tačiau lūkesčiai ir teliko neišsipildžiusiais.

Su Josh Hartnett, kuris čia atlieka Donaldo vaidmenį, teko ,,susidurti“ kelissyk, tačiau nepalikdavo jis man net menkiausio įspūdžio. Tačiau šiame filme jis mane įtikino savo vaidmeniu, sugebėjo padaryti bene viską, kas tik įmanoma. Ir personažas visai neblogas, ko negalėčiau pasakyti apie Izabelę. Jei nebūčiau žinojusi, kad ji turi Aspergerio sindromą, dažną sceną pamačiusi netgi pasakyčiau, kad ji yra visiškai normali, tik pernelyg jausminga ir karštai reaguojanti į kai kuriuos dalykus ir tik vietomis išlįsdavo Aspergeriški bruožai. Aišku, nevaidinsiu, kaip aš nusimanau apie autizmą, sindromus ir t.t., nes viskas, ką apie juos žinau- tik iš keleto filmų ir vienos knygos, kuri ir tai priskiriama grožinei literatūrai. Bet man vis vien Izabelė neatrodė įtikinama, netgi kiek erzinanti.

O pats siužetas koncentruojasi į meilės liniją, taip visiškai už borto palikdamas kitus palaikymo grupės dalyvius. Man trūko jų pokalbių būtent apie tai, kaip sindromas paveikia jų gyvenimus, apskritai, norėjosi kiek daugiau sužinoti apie juos… Net ir apie Izabelę ir Donaldą sužinome ne tiek ir daug, nes viskas, apie ką pagrinde sukasi jų pokalbiai, tai- kalbėjimas, kad štai, mes abu turime tą sindromą, kokie mes panašūs. Norėjosi daugiau jų gyvenimiškos rutinos, nes viskas kažkaip buvo rodoma prabėgom, kad užbaigus jį žiūrėti net nežinau, kaip reiktų smulkiau papasakoti siužetą, nes jo taip mažai tebuvo. Daug neišnaudotų galimybių, kuriomis pasinaudojus pavyktų tikrai žymiai geresnis filmas.

Na, bet nesigailiu, kad mačiau ir rašau padorų 6/10

Rež.: Petter Næss, vaidina: Josh Hartnett, Radha Mitchell, 2005 m., JAV, 94 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: