Pradžia > Deepa Mehta, John Abraham, Lisa Ray > 461> Water / Vanduo

461> Water / Vanduo


water-12005-aisiais pretendavęs tapti geriausiu užsienio filmu, ,,Water“ nukelia į 1938-ųjų Indiją, kai veikė našlėmis tapusių moterų prieglaudos. Čia turėdavo apsigyventi visos 8-80 metų moterys, kurių vyrai mirę ar žuvę. Kitos dvi išeitys tegalėjo būti tokios: našlė galėjo susideginti kartu su mirusio vyro kūnu arba ištekėti už vyro jaunesniojo brolio. Taigi, vieneri tokie namai ir rodomi. Čia kaip tik atkeliauja nauja našlė- dar visiškai mergaitė Chuyia, kuri savo jaunikio net akyse nebuvo regėjusi. Ją globoti imasi viena iš našlių: jauna ir graži Kalyani. Vieną dieną ji sutinka vyrą, Gandžio pasekėją..

Pripažinsiu, tikėjausi tiesiog uždraustos meilės istorijos, bet čia galima išvysti daug daugiau. Galime pamatyti našlių kasdienybę, jų santykius su pašaliniais. Iš tikrųjų baisu, kai paprastos moters, niekuo nenusikaltusios, vengiama kaip maro: neduokdie ji prisilies prie tavęs ar užstos saulę nuotakai… O liūdniausia, kad ne viena iš tų našlių nėra net regėjusios savo vyrų, kadangi buvo ištekintos dar labai mažytės, tad, kai jie numirdavo, net nebūdavo išsikėlusios iš tėvų namų pas vyrą. Našlės negali turėti jokių santykių su vyrais (tai- nuodėmė), tačiau, kas paradoksaliausia, tam, kad išgyventų, jos užsiima prostitucija. Ir tam pasipriešinti negali nė viena jaunesnė mergina, kadangi tokiuose namuose būna ,,viršininkė“, kurios žodžio privalu klausyti.

Mahatma Gandhi atnešė į šią šalį naujų idėjų, tačiau ne visi jas teigiamai priėmė. Narayan’as- jo šalininkas, taigi, turėdamas plačias pažiūras jis nė kiek nesibaimina įsižiūrėjęs našlę- asmenį, į kurį net neturėtų pažvelgti, o tuo labiau- kalbinti. Jis su kitais veikėjais diskutuoja apie tai, kuo M. Gandhi idėjos yra pranašesnės ir geresnės, kaip reiktų keisti užsistovėjusias per šimtmečius tradicijas į priimtinesnes. Šalia viso to matome ir našlių kovą- deja, tik vidinę. Jos trokšta laisvės kaip ir kiekvienas, net ir kasdieninės maldos nenumaldo šio troškimo, tačiau vis tiek nesistengia nieko keisti. Be Kalyani įsimename dar vieną našlę, kuri padarys keletą svarbių ir gerbtinų sprendimų, nors tai ir nepakeis jos pačios gyvenimo, nors.. Visgi galvoju, kad tikriausiai ir jos gyvenimas pasikeitė po viso to.

Filmas- lėtas, netgi kiek ištemptas, nes į pabaigą jau ėmiau nuobodžiauti. Vis dėlto, kino juosta žavi estetiškumu, o muzikinis takelis, kurį sukūrė A. R. Rahman (tas pats, kuris kūrė ir Slumdog Millionaire takelį) tiesiog tobulai tiko. Gražūs ir neperkrauti detalėmis vaizdai, įdomūs dialogai, artėjama kulminacijos link palengva ir be jokios pompastikos, bet būtent ramumas ir paveikia daug labiau, paskutinės scenos apskritai būtų vertos atskiros kalbos, ten jau ašaros jautresniems birs kaip pupos, bet ir tuo pačiu šiek tiek ir džiugesys, kad galbūt tai vienai gyvybei išties pasiseks…

Liūdnokas, nuoširdus ir vertas dėmesio filmas.

Beje, pasirodo, tai trečiasis režisierės trilogijos ,,Elementai“ filmas. Pirmieji du- Fire (1996) ir Earth (1998).

7/10

Rež.: Deepa Mehta, vaidina: Lisa Ray, John Abraham, 2005 m., Kanada, Indija, hindi k., 117 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: