Pradžia > Alexandre Rodrigues, Fernando Meirelles, Kátia Lund, Leandro Firmino > 464> Cidade de Deus / City of God / Dievo miestas

464> Cidade de Deus / City of God / Dievo miestas


City of God 1Taigi, šiandien pristatau tik neseniai baigtą peržiūrėti ,,Dievo miestą“, kuris tikriausiai ne vieno iš jūsų yra vadinamas ,,vienu geriausių kada nors matytų filmų“- taip, daug kam jis patinka. Teigiamai jį vertina ir kritikai: kino juosta buvo apdovanota visa krūva įvairiausių apdovanojimų bei nominuota keturioms Oskaro statulėlėms. Režisuotis šios juostos ėmėsi Katia Lund bei Fernando Meirelles- pastarasis gerai žinomas iš tokių filmų kaip  The Constant Gardener, Blindness ir 360.

Dievo miestas – tai Brazilijos sostinės Rio De Žaneiro skurdus priemiesčio rajonas. Jame užaugę Roketas ir Mažasis Ze pasirenka visiškai skirtingą gyvenimą, nors abu neišvengia kriminalinio pasaulio verpetų. Mažasis Ze – negailestingas žudikas ir gaujų lyderis. Baikštusis Roketas nežudo, bet jo ginklas – fotoaparatas.

Pačioje pradžioje rodomas kone komiškas vaizdelis: būrys paauglių vaikosi vištą, kuri visai nenori būti pagauta. Staiga po kojomis pasitaiko vietinis berniukas su fotoaparatu ant kaklo: gaujos vadas ragina jį pagauti vištą. Tuo tarpu iš priešingos pusės sustoja keli policijos automobiliai. Iš abiejų pusių- ginkluoti žmonės, o vaikinas svarsto, kaip teisingiausiai pasielgti šioje padėtyje. Tuomet viskas nusikelia į praeitį, kur po truputį dėliojama istorija apie Dievo mieste augančius vaikus, kurių kraujyje įaugę, kad šiame pasaulyje išgyvena tik stipriausieji. Vagystės, apiplėšimai, žmogžudystės- tai visiškai normalu, vos ne kiekvienas vaikas jau yra laikęs šautuvą rankoje ar netgi juo pasinaudojęs. Niekas neišduoda savų, todėl policininkai visuomet lieka nieko nepešę, nes neatsiranda nei vieno mačiusio, kas ką tik nutiko, kas buvo to nusikaltimo dalyviai ir pan., ką jau kalbėti apie tai, kad ši valdžios institucija yra korumpuota ir, jei tik bus iš anksto atitinkamai susitarta, vietoj tikrųjų žudikų bus pagauti (o tai neretai užsibaigia ir nužudymu) visiškai nekalti. Tai išties labai tikroviškai perteiktas gatvės gyvenimas: jokių perdėtai išpūstų scenų, jokių laimingų pabaigų (nors kai toks rajonas, laimingas esi vien todėl, kad tavęs dar niekas nenužudė), vienus nusikaltėlius keis kiti (ir kaip baisiai atrodo, kai visiški mažiai, kuriems dar reiktų nerūpestinga vaikyste džiaugtis, visus iš eilės pyškina..), ratas vargu, ar nustos kada suktis. Juk jie nemato jokio kito kelio: nusikaltimai- tai lengviausias kelias gauti pinigų. Tik vienas kitas išdrįsta pabėgti į ramesnę vietą, tik vienas kitas iš jų lanko mokyklą.

Filmas pastatytas remiantis tikrais įvykiais, t.y. pagal autobiografinę knygą. Įdomi detalė ta, kad kūrėjai jį statė ne Dievo miestu vadinamame rajone, o kaimyniniame- mat būtų buvę pernelyg pavojinga. Taip pat, kiek skaičiau, buvo surinkti žmonės tiesiog ,,iš gatvės“, o ne profesionalūs aktoriai, tačiau rezultato tai tikrai nepagadino.

Tai kino juosta, kurios kai kurios scenos tikrai ilgam neišsitrins iš atminties (pvz. man viena iš tokių yra, kai vienas iš veikėjų, dar visai berniukas, su didžiausiu džiugesiu veide (jo akys tiesiog švietė!) šaudė į kitus.).

8/10

Rež.: Kátia Lund, Fernando Meirelles, vaidina: Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino, 2002 m., Brazilija, Prancūzija, portugalų k., 130 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: