Pradžia > Alex Rivera, Jacob Vargas, Leonor Varela, Tenoch Huerta > 468> Sleep Dealer / Svajonių dyleris

468> Sleep Dealer / Svajonių dyleris


sleep-dealerNetolimoje ateityje didžiosios valstybės kontroliuoja muitinių darbą, vandens ir naftos išteklius, tuo tarpu eiliniai žmonės jungiasi prie kompiuterių tinklo per savo kūne įtaisytus mazgus. Tai reiškia, kad meksikietis Memo vėl gali atnaujinti svajonę apie darbą JAV, mat į šią šalį jau nebeįmanoma nelegaliai patekti dėl pastatytos sienos.

Filmą prie norimų buvau pasižymėjusi dėl teigiamų skaitytų komentarų, o ir pats Sci-fi žanras mano pakankamai mėgstamas. Tačiau šis taip ir neužkabino manęs nei pradžioje, nei filmo eigoje, nei pabaigoje. Dabar galvoju, kad labiausiai man nepatiko būtent tie mazgai, per kuriuos jungiamasi prie kompiuterio tinklo. Kažkaip keistai ir neįtikinamai pasirodė. Nors visgi kino juostoje išvysime nemažai to, kas visai galėtų būti mūsų ateitis, o ir apskritai, ne viena idėja jau buvo ne kartą narpliota ir dėl to tik imi įtikėti, kad galbūt iš tiesų kada nors ištekliai, kurių vis mažėja, bus ribojami, o ir valstybė eilinius žmones kontroliuos žymiai labiau? Na, kad ir kaip ten bebūtų, spėju, kad to nepamatysiu. O grįžtant prie filmo, tai, kaip ir minėjau, neužkabino manęs siužetas, visą laiką nuobodžiavau, gal nuotaika ne ta, bet buvo pernelyg ramus, lėtas, be veiksmo. Ir pagr. aktorius truputį nervino, jo vaidyba nepatiko.

Vis dėlto, jau einant pabaigos titrams, atradau tai, kas yra gan didelis pliusas šiam filmui: ogi pagrindinio veikėjo geranoriškumas, nesavanaudiškumas, jis visiškai neatrodė vienas iš tų materialistų, kuriems svarbiausia pinigai, o ne tai, ką gero su jais būtų galima padaryti. Na, ir pati kulminacija taip pat tokia gerietiška ir prasminga.

Visgi daug nerašysiu. 4/10

Rež.: Alex Rivera, vaidina: Tenoch Huerta, Jacob Vargas, Leonor Varela, 2008 m., JAV, Meksika, ispanų ir anglų k., 90 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: