472> Closer / Arčiau


pirmasVos pabaigusi žiūrėti Closer nuskubėjau ieškoti nuostabios dainos, kuri ne kartą skambėjo filmo metu. Tai taip tobulai parinktas muzikos kūrinys – Damien Rice The Blower’s Daughter!

Kino juostos siužetas sukasi apie dvi poras: nekrologų rašytoją Daną, jo merginą, buvusią striptizo šokėją, Alisą ir gydytojo Lario bei fotografės Anos porą. Pradedama nuo pat pradžių, pirmųjų susitikimų, užsiplieskusios meilės, kuri galiausiai pereina į neištikimybę.

Tai nėra eilinė romantinė juosta. Pernelyg rimta, kad būtų galima vadinti eiline. Keistas filmas su gerais aktoriais: Jude Law, Julia Roberts, Clive Owen, Natalie Portman (pastarieji du buvo nominuoti Oskarui už vaidybą šioje kino juostoje), o ir pats siužetas- įdomus, nors ir ne tas, kuris prabėga nepatebimai. Veiksmo ne per daugiausiai, tačiau lėtumas, ilgi žvilgsniai, užsitęsusios pauzės šiam filmui- tik pliusai. Gilindamasi į veikėjų elgesį galiu pasakyti, kad labiausiai patiko tai, jog nebuvo vengiama sakyti tiesos- o tai santykių pagrindas. Kuo mažiau apgaulės, tuo santykiams geriau. Tiesa, ne visada toji tiesa buvo sakoma, bijojimas įskaudinti kitą ar kitos priežastys vertė kai kuriuos slėpti ją ir apgaudinėti antrąsias puses. Dialogai stiprūs ir įtaigūs- ne veltui filmas buvo kuriamas pagal pjesę. Nors iš pažiūros kino juosta rimta, tačiau bus ir linksmų momentų. Ir pati taip ir nesupratau, kas šiame filme, kuriame, rodos, nieko ypatingo nėra, vietomis taip prikaustydavo dėmesį, kad negalėdavau atsitraukti. Ir žinoma, įžanginė bei pabaigos scenos skambant minėtajai dainai- bene įsimintiniausios ir puikiai įrėmino filmą.

7/10

Rež.: Mike Nichols, vaidina: Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman, Clive Owen, 2004 m., JAV, Didžioji Britanija, 104 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: