Pradžia > Guy Pearce, Jim Caviezel, Kevin Reynolds > 473> The Count of Monte Cristo / Grafas Montekristas

473> The Count of Monte Cristo / Grafas Montekristas


Count-of-Monte-Cristo-James-Caviezel-Guy-Pearce-the-count-of-monte-cristo-13255574-1200-789Tai viena iš daugelio A. Diumos romano ,,Grafas Montekristas“ ekranizacijų. Pati šios knygos nesu skaičiusi, net ir turinio tiksliai nežinojau, tik šį bei tą nuspėjau.

Jaunas vyras dėl savo pavydinčių draugų nekaltai patenka į kalėjimą. Ištrūkęs iš jo jis grįžta tam, kad atkeršytų.

Filmo pradžia- lengva, su šiek tiek pasišvytravimų kardais, netgi sutinkama istorinė asmenybė (aišku, kvailiausia tai, kad tas faktas praslydo pro ausis ir sužinojau tik po jų susitikimo, kas toks buvo tas nepažįstamasis)… Matome nerūpestingumą jaunuolių akyse, tačiau labai greitai Edmondas Dantesas sulaukia netikėtų ,,svečių“, kurie pasuka jo gyvenimą visai kita linkme.

Maždaug pusė laiko skiriama kalėjimui, o kita pusė- išėjimui ir keršto vykdymui. Viskas pakankamai nuspėjama, tad ašarų lieti nereikia. Iš pradžių net ir nuobodoka buvo, nors gyvenimas kalėjime parodytas pakankamai įtaigiai ir džiaugiuosi, kad tam skyrė nemažai laiko. Nors iš kitos pusės, norėjosi kiek trumpesnės trukmės, nes truputį prailgo. Antroji filmo dalis praėjo gan greitai, net nepastebėjau kaip įtraukė, vienu metu net negalėjau atsitraukti, o paskutinė kova pasirodė netgi smagi.

Seni laikai įdomūs tuo, kad juose nei telefonų nėra, taigi, žinios sklinda ne taip greitai: arba iš lūpų į lūpas, arba laiškais. Ir kovos kitokios, nes dažniausiai pasitelkiama ne kumščiai, o kardai, o tuos šokius su ašmenimis žiūrėti būna įdomu, jei tik viskas tęsiasi ne per ilgai. Aktoriai man patiko, ypač Fernando Mondego vaidmenį atlikęs aktorius- tobulas blogiukas. Atmosfera irgi nekėlė kokių neigiamų jausmų, tamsus, niūrus filmas, kuriame net ir pokyliai atrodo liūdnai. Tiesa, viena vienintelė scena pasirodė labai jau be reikalo hiperbolizuota ir dirbtina: toji, kai pasirodo grafas Montekristas visiems savo svečiams. O daugiau didesnių priekaištų neturiu.

7/10

Rež.: Kevin Reynolds, vaidina: Jim Caviezel, Guy Pearce, 2002 m., JAV, Didžioji Britanija, Airija, 131 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: