Pradžia > Jimi Mistry, Luke Mably, Stuart Hazeldine > 507> Exam / Egzaminas

507> Exam / Egzaminas


600full-exam-screenshotLabai visi giria šį mistinį trilerį, tad ir aš užsinorėjau jį pamatyti.  Nežinantiems apie ką, pasakysiu tik tiek: į patalpą susirenka aštuoni kandidatai, pretenduojantys į vieną postą. Jiems tereikia išlaikyti egzaminą – atsakyti į vieną klausimą. Tačiau pasirodo, kad lapai tušti. Už lapo sugadinimą, pokalbius su apsaugininku ar tais, kurie stebi juos kameros pagalba už patalpos ar kitų esamų taisyklių pažeidimą gresia išvarymas. Atsakyti į klausimą skiriama aštuoniasdešimt minučių.

Tai psichologinis filmas. Visas dėmesys skiriamas kandidatams, jų norui bendradarbiauti, sukčiauti, kuo daugiau kandidatų priversti pažeisti bet kurią taisyklę, išanalizuoti kitų elgesį ir suvokti, ar kuris iš jų yra kartu su tais, kurie sukūrė šį egzaminą. Na, ir galop išsiaiškinti svarbiausią: koks yra klausimas? Laikas bėga, o įtampa auga ir ji labai stipriai jaučiama visos juostos metu, sunku buvo įsivaizduoti, kaip viskas pasibaigs, o ką jau kalbėti apie paslaptingąjį klausimą, kurio aš taip ir nesumąsčiau iki pat galo. Mėgstantiems psichologines dramas, filmus, priverčiančius pasukti galvą ir tiesiog kitokio nei įprasta siužeto kino juostas, tikrai rekomenduoju, jei dar kažkokiu būdu sugebėjote nematyti (nes man kurį laiką jau buvo susidariusi nuomonė, kad visi matė, tik ne aš).

Asmeniškai man, bendrą įspūdį sugadino pabaiga. Pati kulminacija (išaiškėjęs klausimas) man patiko, iš tikrųjų gerai ten susuko viską. Bet tai, kas buvo susiję su tos kompanijos, į kurią dirbti buvo renkamas žmogus, darbais man atrodė kiek iš fantastikos srities ir to visiškai nesinorėjo šiame filme! Viskas buvo taip gerai iki tol… O tada tiesiog nusivylimas.

7/10

Rež.: Stuart Hazeldine, vaidina: Luke Mably, Jimi Mistry, 2009 m., Didžioji Britanija, 101 min

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: