511> Bully / Neapykanta


bullyTai filmas, paremtas tikrai nutikusiu įvykių, kai būrelis paauglių ima planuoti vieno vaikino, kuris vos radęs progą žemina ir priekabiauja prie jų, žmogžudystę.

Istorija prasideda kai Marčio mergina Liza pastebi, kad vaikinas yra priklausomas nuo savo ,,geriausio“ draugo Bobio, kuris visaip kaip žemina, tyčiojasi iš jo. Martis nė nežino, kaip nuo jo pabėgti. Negana to, Bobis visai nesivaržo daryti bloga ir kitiems pažįstamiems. Tad per vieną paprastą ir nekaltą pokalbį tiesiog ateina mintis: kodėl gi ne?

Pirmoji filmo pusė buvo labai nuobodi. Pagrinde buvo rodomos sekso scenos, kalbama apie antrą galą ir pan. O man kažkaip atrodo, kad jų gyvenime juk ne tik tai turėtų būti svarbu, bet kažkaip neatrodė, kad jie užsiimtų dar kuo nors. Tačiau, kai po kiek laiko ėmė aiškėti, kur link viskas krypsta (nes nelabai žinojau, apie ką šis filmas apart pavadinimo), pamaniau, kad nemesiu aš jo ir pažiūrėsiu, kas bus toliau. Ir antroji filmo pusė nustebino! Sekso scenas pagaliau pakeitė kita veikla: žmogžudystės planavimas, išsakomos jų mintys, parodoma baimė, kiti jausmai, įtampa buvo pakankamai nemaža. Veikėjai pasirodė kvailoki, bet vis dėlto ir drąsūs, nes ne kiekvienas rimčiau į tai pažvelgtų. Kaip ir minėjau, nervino dažnos sekso scenos bei amžinas veikėjų apsvaigimas nuo narkotikų, tačiau pati istorija visa tai nustūmus, yra verta dėmesio.

Ašarų filmas bent man nesukėlė, kadangi tai ne koks Klass (šitą būtinai pažiūrėkite, jei nematėte), čia kažkaip nukreipiamas dėmesys nuo pačių patyčių, nors nuo pat pradžių matosi, kad jos egzistuoja, be to, jos pateiktos kiek kitu kampu, nes tyčiojasi ne koks nors ,,kietuolis“, kuris sutinkamas mokykloje ar gatvėje, tačiau žmogus, besivadinantis save draugu.

Beje, Martį vaidinęs Brad Renfro, deja, bet priklauso tai aktorių grupelei, kurie dėl perdozavimo iš šio pasaulio išėjo gerokai per anksti, vos 25-erių..

6/10

Rež.: Larry Clark, vaidina: Brad Renfro, Bijou Phillips, Rachel Miner, Nick Stahl, Michael Pitt, 2001 m., JAV, Prancūzija, 115 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: