Pradžia > Alfred Hitchcock, Anthony Perkins, Janet Leigh > 512> Psycho / Psichopatas

512> Psycho / Psichopatas


psycho2Psycho – įžymusis Alfred Hitchcock mistinis siaubo trileris. Galbūt nesate jo matę, tačiau tai nereiškia, kad nors kartelį negirdėjote ar nematėte garsiosios scenos duše. Pati jau seniai norėjau susipažinti su minėto režisieriaus kūryba, o kadangi vienas iš norimų pamatyti filmų – Hitchcock (2012), kuriame daug dėmesio skiriama ir Hičkoko filmui Psycho, suvokiau, kad tiesiog negaliu pirmiau pamatyti klasika virtusio filmo.

Marion Crane pavogusi didelę sumą pinigų išvyksta iš miesto ir apsistoja pakelėje esančiuose nakvynės namuose. Čia jis susipažįsta su jų savininku, kuris didžiuliame name gyvena su pamišusia motina.

Taigi, be dušo scenos apie filmą nežinojau ničnieko. Todėl viskas, ką rodė, buvo įdomu, o kai kurie posūkiai buvo netikėti, o maniau, kad tai bus tiesiog paprastas, be jokių įmantrybių filmas, kur viskas numanoma kaip 2*2. Kita vertus, A. Hičkokas juk nebūtų veltui giriamas, jei tai būtų ,,tiesiog paprastos“ kino juostos? Žinoma, iš vienos juostos negaliu pasakyti apie tai, koks tai Hičkokiškas filmas, tačiau bent man užkliuvo įvairių paukščių iškamšos, kurios asocijuojasi su kitu jo kurtu filmu The Birds (irgi norimų sąraše! Tik prieš šį žadu perskaityti ir knygą), taip pat, kaip dažnai žiūrėdama senuosius siaubo filmus, giriu muzikinį takelį: nenuobodus, tinkantis bei didinantis įtampą. Kai kurios scenos įdomiai nufilmuotos, čia kraujo beveik nematyti, žiaurumus galima tik įsivaizduoti, tad laisvai gali žiūrėti tie, kurie bijo žiaurių scenų. Visai nebaisus, tačiau dėl to žiūrėti nebuvo nuobodu. Mano nuomone, kino juosta sukurpta pakankamai įdomiai, dialogai patraukiantys dėmesį, o kulminaciją kad ir įmanoma nuspėti, bet vis dėlto buvau maloniai nustebinta. Gal ir nepaliko neišdildomo įspūdžio, bet pažiūrėti nors kartelį tiesiog būtina.

7/10

Šiuo metu filmas užima 30-ąją vietą imdb Top 250. Taip pat, kino juosta buvo nominuota 4 Oskarams.

Rež.: Alfred Hitchcock, vaidina: Anthony Perkins, Janet Leigh, 1960 m., JAV, 109 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: