515> The Tourist / Turistas


angelina-jolie-johnny-depp-tourist-3Savaitgalį turėjau galimybę kiek ,,pasidžiaugti“ televizoriumi. Vakar vakare viena televizija rodė filmą, kurį vis nukeldavau į tolimą ateitį, kadangi, nepaisant aktorių, buvau nusiteikusi skeptiškai jo atžvilgiu. Tad pamaniusi, kad tai- ženklas pagaliau jį pamatyti, užmečiau akį… Ir užmigau. Antrą pusę filmo užbaigiau šiandien, tačiau pasakyti, kad toji pusė nors kiek geresnė, negaliu.

Frenkas atvyksta į Veneciją kaip amerikietis turistas, besigydantis meilės žaizdas. Traukiny jis sutinka žavią gražuolę Elisę, kurią, kaip žiūrovai jau bus ,,supažindinti“ nuo pradžių, seka policija, o susipažinti su nepažįstamuoju jai bus liepta gautame laiškelyje.

Tai prancūzų filmo Anthony Zimmer (2005) remake’as. Nežinau, kiek yra įdomus originalas, bet perdirbinys pasirodė visiškai nevertas dėmesio. Angelina Jolie čia atrodo kaip fatališka ir itin gundanti moteris, tačiau iš vaidybinės pusės ji nieko neįnešė (o gal tiesiog ir nebuvo kaip). Johnny Deppas šiame filme ne tik kad ir kaip aktorius nepasirodė įsimintinai, bet ir jo išvaizda bei medinė veido išraiška visos kino juostos metu paliko gan niūrų įspūdį. Į Veneciją paspoksoti laiko bus, tad vienintelis pliusas – gražūs vaizdai ir kostiumai. Ak, kad filmui tik to pakaktų!

Siužete bus keletas twist’ų, kurie visai nenustebina, kadangi gan greit galima susigaudyti kas ir kaip. Išpildymas nykus, veiksmas visiškai neįtraukiantis, o žiūrėti į amžinai tas pačias mimikas pusantros valandos gali būti ir sudėtinga, ypač, kai nėra daugiau į ką žiūrėti. Muzikiniame takelyje galima išgirsti vieną kitą neblogą kūrinėlį, bet vėlgi – kai nėra pačio paprasčiausio pagrindo (įdomaus siužeto ir geros vaidybos), smulkmenos tiesiog negali išgelbėti filmo.

4/10

Beje, tai antrasis režisieriaus pilnametražis darbas. Svarbiausia tai, kad pirmasis – The Lives of Others – sulaukė ypač palankių tiek kritikų, tiek žiūrovų (imdb vertinimo vidurkis 8,5) vertinimų, tad labai gaila, kad antrasis blynas – gan nemažai prisvilęs.

Rež.: Florian Henckel von Donnersmarck, vaidina: Johnny Depp, Angelina Jolie, 2010 m, JAV, Prancūzija, Italija, 103 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: