519> Insomnia / Nemiga


insomnia-2002-01Insomnia – tai vienintelis filmas, kurio dar nebuvau mačiusi iš tų, kuriuos iki šiol režisavo (taigi, Man of Steel, kuriam parašė siužetą, nesiskaito) garsusis ir daugelio visaip kaip liaupsinamas Christopher Nolan. Man pačiai jis kelia dvejopas mintis, nes yra tiek įsimintinų, tiek ne tokių (man) įdomių darbų. Priklausau tai mažumai, kuriai Inception padarė labai jau trumpalaikį įspūdį (kuris ir tai nebuvo pats didžiausias), The Prestige – nuobodus ir pernelyg ištęstas, tačiau nuoširdžiai giriu jo Memento, Betmen‘o trilogiją bei pirmąjį jo darbą Following. Tačiau visumoje tai yra tas režisierius, kurio naujų darbų lauksiu su nekantrumu.

Insomnia man pasirodė prasčiausias Ch. Nolano darbas ir neišpildė tikriausiai nė pusės lūkesčių. Tai 1997-ųjų to paties pavadinimo norvegų filmo perdirbinys su garsiais ir talentingais aktoriais, tokiais kaip Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swank.

Kriminalinis mistinis trileris pasakoja apie du Los Andželo pareigūnus, kurie atvyksta į mažą Aliaskos miestelį tirti vietinės žmogžudystės. Gaudydamas įtariamąjį vienas iš pareigūnų – Vilas – netyčia nušauna savo partnerį, tačiau niekam apie tai neprasitaria, o visą kaltę suverčia pabėgusiam įtariamajam.

Specialiai atidėliojau peržiūrą, nes galvojau, kad reiks jį pažiūrėti tuomet, kai galėsiu visą dėmesį sutelkti tik į ekraną. Bet po valandos tokio žiūrėjimo (taigi, po pusės filmo) suvokiau, kad jei taip ir toliau, tai užmigsiu net nebaigusi filmo žiūrėti, jau nekalbant apie tai, kad mano dėmesys ir mintys klaidžiojo visai ne ten, kur reikėtų. Situacija nesikeitė ir antroje kino juostos pusėje. Na, tiesiog buvo nuobodu. Tema kaip ir žinoma ir jau matyta/skaityta/girdėta, nieko išties naujo taip ir nebuvo parodyta. Nesudomino n4 vienas siužeto vingis, norėjosi kažkokios ypatingesnės kulminacijos (ko šiaip jau iš Nolano tikrai būtų galima tikėtis). Al Pacino čia puikiai suvaidino nemigos kamuojamą žmogų, tačiau tai ir tebuvo kone vienintelis didesnis pliusas. Sulig kiekviena minute vis mažėjo viltis, kad pagaliau išvysiu ką nors įdomesnio ar labiau patraukiančio akį (ar ausį). Na, šį kartą galiu pasiguosti, kad radau nemažai ir vidutinių ar prastesnių komentarų, nors vis dėlto, lygiai tiek pat ir pagiriančių.

Tiems, kam patinka psichologiniai detektyvai, siūlau mestelti akį, nes ,,o gal patiks“!

5/10

Rež.: Christopher Nolan, vaidina: Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swank, 2002 m., JAV, Kanada, 118 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: