Pradžia > Brad Anderson, Josh Lucas, Stephen Gevedon > 525> Session 9 / Psichoterapijos seansas Nr. 9

525> Session 9 / Psichoterapijos seansas Nr. 9


atmosphere session 9Darbininkų brigada pasirašė pelningą sutartį – išvalyti apleistą psichiatrijos ligoninę. Smagiai ėmęsi darbo vaikinai net neįsivaizdavo, kad per kelias dienas slegianti patalpų aura geriausius draugus pavers priešais ir paranojikais.

Taigi, kaip jau numanyti galima, tai siaubo filmas, na, nors gal greičiau jau mistinis trileris. Veiksmo vieta – bene labiausiai žavinti iš tų, kurias gali pasiūlyti šio žanro filmai – apleistas beprotnamis. Veikėjai – keturi vyrukai, taigi, jokių kvailų meilių seilių nenusimato ir jų visai čia nereikia.

Vyrukai užsibrėžia gan nemenką tikslą – sutvarkyti viską, ką reikia, per savaitę, todėl darbuojamasi iš peties. Pradžioje, rodos, nieko labai nevyksta, bet galvoju: juk siaubo filmuose pirmą pusvalandį dažniausiai būna ,,įžanga“ į visus įvykius, kai veikėjai nieko nenutuokdami sau šėlioja ar tiesiog nieko neveikia, o žiūrovas jaučia, kaip jam yra tampomi nervai. Tad ir šiame jau nuo pradžių spėliojau į ką visas šis ,,nekaltumas“ nuves. Kažkokie lyg ir pasivaidenimai (kas tai iš tikrųjų – paaiškės vėliau), paslaptis slepiančios ligoninės patalpos, karts nuo karto klausoma vienos buvusios ligonės pokalbių seansų metu darytų įrašų, tačiau susieti viską ne taip ir lengva. Visgi turiu pripažinti, kad atmosfera nuo pat pradžių sukurta neblogai, mistinis ,,laipsnis“ visas 1,5 valandos laikėsi tai didesnis, tai mažesnis, bet visiškai neišnyko nė viename momente. Tačiau veiksmas (o tiksliau, rimtesnis aiškinimas to, apie ką šis filmas) prasideda tik paskutinį pusvalandį ir tai ganėtinai erzinantis dalykas. Rodos, tempė ir tempė tą valandą šiaip ir taip, o galop kad jau dėjo, tai dėjo – kulminacija labai graži (šiuo atveju graži – įdomi ir verta dėmesio), net ne iš karto sudedanti galvoje visus taškus ant i. Bet tempimas visą valandą išties sugadino bendrą įspūdį.

Bet šiaip jau neblogas savo žanre ir vertas dėmesio.

Tiesa, tikriausiai daugelį domina, kiek čia mistikos, o kiek kraujų. Tai mistikos daug daug daug, o kraujo ir žiaurumų/šlykštumų minimaliai.

6/10

Rež.: Brad Anderson, vaidina: Josh Lucas, Stephen Gevedon, 2001 m., JAV, 100 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: