Pradžia > Eli Roth, Kurt Russell, Quentin Tarantino, Rosario Dawson, Rose McGowan > 528> Grindhouse. Death Proof / Mirties įrodymas

528> Grindhouse. Death Proof / Mirties įrodymas


death-proofTaigi, pagaliau pažiūrėjau antrąją Grindhouse sudedamąją dalį – Death Proof, kurį režisavo ir scenarijų jam rašė pats didžiai gerbiamas Quentin Tarantino. Apie pirmą sudedamąją dalį Planet Terror jau rašiau čia. Mane užklupo dvejopi jausmai dėl Death Proof. Kodėl – bandysiu tuoj paaiškinti.

Filmas pasakoja apie dvi merginų grupeles, kurias persekioja gąsdinantis kaskadininkas Maikas, naudojantis savo ,,death proof“ (spėju, šitai pagal kontekstą labiau reikėtų versti kaip priešmirtinį išmėginimą, nors galiu ir klysti) automobilius savo žudikiškiems planams.

Pirmiausia – muzikinis takelis yra puikus. Įdomu, ar yra nors vienas Q. Tarantino filmas, kuriame muzika būtų neverta dėmesio? Nes kol kas, kiek teko matyti jo kino juostų, muzika būna tiesiog ideali. Antra – visokie kinematografiniai dalykai yra saviti ir išskirtini, prisidėję prie atitinkamos atmosferos kūrimo ir tai taip pat nemažas pliusas. Man patinka, kaip kamera ,,dirba“ Tarantino darbuose.

Juostoje rodomos pagrinde vien merginos, taigi, vyriškajai auditorijai bus į ką paspoksoti. Kaip minima ir anotacijoje, bus rodomos dvi merginų grupelės. Pirmosioms merginoms duota labiau atsiskleisti, daugiau laiko buvo tam skirta (nors pagal laiką, tiek vienoms, tiek kitoms buvo skirta maždaug valanda, bet paprasčiausiai laikas išnaudotas kiek skirtingai), o tuo tarpu antrųjų charakteriai buvo parodyti kiek mažiau, bet jų dalis žyymiai smagesnė. Didžiausias minusas, kas šiaip jau keista, buvo dialogai. Jie buvo absoliučiai nuobodūs ir iš serijos ,,apie bele ką“. Dėl to šį filmą ir pažiūrėjau gal per kokius tris kartus (šiandien buvau apsisprendusi: arba dabar, arba niekada), nes ištverdavau vos 15-30 min. Personažai – visai neįdomūs, gal tik kaskadininkas Maikas kiek labiau patiko, ypač jo juokas žavėjo  – tobulai maniakiškas.

Taigi vat, jau maniau, kad pasijausiu beviltiškai išnaudojusi porą valandų be reikalo, bet pirmasis smagus ,,smūgis“ ištiko maždaug filmo vidury (ir deja, tęsėsi neilgai): buvo smaguma ir, beje, labai įdomiai pateikta (atkreipiamas dėmesys į kiekvieną veikėją man labiausiai ir įstrigo toje vietoje). Po to vėl sekėsi ilgi ir sekinantys dialogai apie viską ir kartu apie nieką, kol galiausiai paskutinis pusvalandis buvo toooks įdomus (veiksmo mėgėjams išties turėtų patikti) su linksmu (tiesa, priklausomai, kas jums juokinga) finalu, kad tiesiog negalėjau nustygti vietoje. Ir tai sumaišė visas kortas, nes atėmus tą pusvalandį ir vidury filmo buvusias įdomias gal 5 minutes, filmas man blogesnis už vidutinį. Ai, tiesa, dar jei visokius techninius aspektus, kuriuos minėjau, sudėčiau, tai gal ir iki vidutinio ,,datemptų“, bet po tokio griausmingo finalo tiesiog negaliu sakyti, kad neverta pamatyti, nes išties kentėti buvo dėl ko.

Visgi rašau 6/10 , tad bendrai ,,Grindhouse“ vertinu septynetu.

Gero žiūrėjimo.

Rež.: Quentin Tarantino, vaidina: Rosario Dawson, Kurt Russell, Rose McGowan, Eli Roth, Quentin Tarantino, 2007 m., JAV, 113 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: