532> Cube / Kubas


007_cube_theredlistĮ ,,Kubą“ buvau atkreipusi dėmesį dėl įdomiai skambėjusio siužeto: grupelė žmonių atsibunda kubo formos patalpoje ir ima galvoti, kaip galėtų iš čia ištrūkti. Uždaros vietos bene dažniausiai pasiteisina siaubo žanro filmuose, o ir atrodė, kad čia daugiau bus psichologijos, o ne kokių vaiduoklių ar taškymųsi kraujais. Dar vienas intriguojantis faktas man buvo geras imdb balas (7,4/10 , 112 587 balsuotojai). Filmas yra sulaukęs ir dviejų tęsinių, tiesa, ne to paties režisieriaus ir nebe taip gerai vertinamų (Cube 2: Hypercube ir Cube Zero).

Galima įžvelgti šiokių tokių asociacijų su ,,Pjūklo“ serija. Nes kaip ir ,,Pjūkle“, taip ir čia veikėjai atsiduria uždaroje patalpoje ir turi iš jos ištrūkti. Aišku, pateikiamos tam tikros mįslės, dar priedo veikia psichologiniai dalykai, vėl išvystame, kaip žmonės greitai prisiima sau vienokius ar kitokius vaidmenis ir siekia bet kokia kaina išgyventi. Tiesa, jei ,,Pjūklas“ netraukia dėl įvairių žiaurybių ir baisybių, tai šitas turėtų visai patikti, nes gal tik poroje vietų kažkas baisesnio parodoma, visumoje – tikrai nieko sukrečiančio.

Šiaip jau šį filmą žiūrėjau per tris kartus. Pirmąsyk po pusvalandžio išjungiau, nes nekabino, tad nusprendžiau baigti kitąsyk ir eiti miegoti, antrąsyk tęsiau žiūrėjimą ir taip pribaigiau dar pusvalandį, bet ir vėl nusprendžiau nebebaigti, nes kažko nekabino, o vakar paskutinį pusvalandį (nors tiksliau – paskutines 20 min, nes filmas trunka apie 1h 20 min) įsijungiau kaip foną, nusirašinėdama užrašus, BET. Tuomet atsitiko tai, ko nebesitikėjau. ,,Pagavau“ visą tą veiksmą, jis mane įtraukė tiek, kad nebegalėjau nieko daugiau daryti, tik žiūrėti į ekraną.

Taigi, visumoje filmas nuobodokas ir tik pabaigoje užkabino, nors bendrai sakyti, kad kino juosta prasta, negalėčiau. Kaip ir minėjau pradžioje, idėja įdomi, veikėjai gal ir domino pradžioje, bet greitai pamačiau, kad jie pakankamai klišiniai, nieko netikėto nėra, kas išliks ilgiausiai irgi galima nuspėti, nors kulminacija vis vien buvo gera. Ir nesvarbu, kad jau filmo eigoje buvo sukirbėjusios mintys būtent apie tokią pabaigą, vis vien ten viskas labai gerai išėjo.

Įtampos yra, kraujų – šiek tiek, vaiduoklių, staigių garsų ar ,,išlindimų į ekraną“ – nulis, daug psichologijos, matematikos ir pirminių skaičių.

Žodžiu, žiūrėti galima ir visai neblogas. 6/10

Rež.: Vincenzo Natali, vaidina: Nicole de Boer, Maurice Dean Wint, 1997 m., Kanada, 90 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: