Pradžia > Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Sam Raimi > 533> The Evil Dead

533> The Evil Dead


evil-dead-lindaŠiais metais pasirodęs Evil Dead tikriausiai ne mane vieną privertė atkreipti dėmesį į jo pirmtaką The Evil Dead (1981). Sam Raimi žino tikriausiai visi siaubo gerbėjai, man jis, kaip režisierius, yra pažįstamas iš ,,Drag Me To Hell“ – siaubo filmo, sukeliančio ir nemažą juoko bangą. Pažiūrėjus ,,The Evil Dead“ net ir susimąsčiau, kad panašus braižas išliko iki pat šių dienų.

Grupelė jaunuolių atvyksta į trobelę miškuose, kur jie visai atsitiktinai išlaisvina demoniškas jėgas.

Kadangi mačiau šių metų Evil Dead, tai iš karto galiu pasakyti, kad siužetai nėra idealiai atitinkantys, yra neatitikimų (kaip supratau, į remake’ą įdėjo ir scenų iš antrosios dalies, kurios dar nesu mačiusi).

Jei naujoje versijoje jaunimas atvyko dėl to, kad viena mergina mestų narkotikus, tai čia nieko panašaus, visi tiesiog atvyko be jokio didesnio tikslo. Gal ir neblogai, kam čia klišes ,,kokie mes geri ir draugiški“ dėti bei visokias dramas rodyti? Geriau eiti tiesiog prie tikslo nesigilinant į veikėjų charakterius. Nors kaip tik dažnai norisi išraiškingesnių charakterių siaubo filmuose, tačiau šį kartą to visai ir nereikėjo, nes nėra jokios pusvalandį ar net valandą trunkančios įžangos kaip neretai būna, o tiesiog einama vos ne iš karto prie esmės.

Nuo pat pirmos minutės atkreipiau dėmesį į muzikinį takelį. Geras jis ir itin tinkamas. O pabaigoje, kai po paskutinės scenos persijungė titrai ir ten ėmė skambėti muzika, net nusijuokiau, nes tikrai nesitikėjau išgirsti būtent tokią.

Kino juosta ganėtinai chaotiška, vietomis vyksta visko daug ir vienu metu, rodos, nespėji ir sužiūrėti, kaip ir kas ten. Kraujo vis daugėja: jei pradžioje dar tai nekrenta į akis, paskutiniame pusvalandyje jo išteka netgi labai nemažai (tiesa, kraujo upių nematyti), vietomis šlykštokas, nors veikėjų, kurie apsėsti demonų, veidai yra grynai iš fantastikos srities, tad kad būtų baisu, nepasakyčiau.

Kalbant dar apie skirtumus su naująja Evil Dead versija, tai žiūriu, kad visi jie (tikriausiai kas nors pasakys, kad taip ir turi būti) priklauso jau klasika tapusio filmo naudai. Personažai originale daug simpatiškesni, nepaisant to, kad charakteriai pernelyg neišplėtoti (kitaip nei naujajame, kur priskirtos gan ryškios rolės daugeliui). Tas reikalas su demonu iškvietimu, knyga ir pan. taip pat daug geriau atrodė originale, lygiai taip pat pabaiga yra superinė 1981-ųjų kino juostoje, dabar, kai pamačiau jį, naujoji Evil Dead pabaiga liko tiesiog banalybe… Apskritai, norisi naujajai versijai balą sumažinti po to, kai pamačiau originalą ir suvokiau, ką iš jo padarė naujieji kūrėjai.

Tai filmas, kuriame susilieja daug siaubo žanro detalių – būtent tai, kad filmas neapsiriboja vien ,,Pjūklo“ vertomis scenomis ar vien demonais matyt daugelį ir žavi. Vietomis filmas sukelia juoką, bet visai ne dėl to, kad kažkas pasirodo pernelyg primityvu ar banalu, juokas – visiškai nuoširdus ir nepašaipus. Pavyzdžiui, buvo scena, kur juokėsi keli demonų apsėsti personažai. Tas juokas buvo toks užkrečiantis, kad panorau kartu juoktis su jais. Paskutinis pusvalandis apskritai toks, kad sunku atsitraukti ir tiesiog stebėjausi Sam Raimi (ne tik režisavusio, bet ir scenarijų rašiusio) lakia vaizduote ir išmaningumu.

Taigi, šį filmą turi pamatyti visi siaubo žanro gerbėjai!

Ar žiūrėsiu kitas dalis? Būtinai!

7/10 (naujajam Evil Dead irgi tiek pat parašiau, bet dabar galvoju, kad visgi reik bent balą nuimt…)

Rež.: Sam Raimi, vaidina: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, 1981 m., JAV, 85 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: