Pradžia > Heather O'Rourke, JoBeth Williams, Tobe Hooper > 534> Poltergeist / Poltergeistas

534> Poltergeist / Poltergeistas


poltergeist new PDVD_016Dar truputėlį klasikos – 1982-ųjų Poltergeist, kurį režisavo Tobe Hooper (geriausiai žinomas kaip The Texas Chain Saw Massacre režisierius), o prodiusavo pats Steven Spielberg. Kino juosta gerai vertinama ne tik žiūrovų, bet ir kino kritikų, 1983-aisiais filmas gavo tris prestižinių Oskaro apdovanojimų nominacijas už garso, vaizdo efektus bei muziką. O kitamet turėtume sulaukti ir remake’o (toks jausmas, kad Holivudas visiškai išsisėmė, nes pernelyg daug visokių remake’ų ir n-tųjų dalių pasirodo pastaruoju metu).

Kai pirmąsyk jauniausia dukra šnekėjo su televizoriumi, kai šio ekrane tebuvo mirgėjimas, šeima pamanė, kad ji tiesiog lunatikuoja. Tačiau netrukus paaiškėja, kad jų namuose apsigyveno vaiduokliai (ar bent jau jie taip mano). Ir tikrai ne per geriausiai nusiteikę.

Iš tikrųjų, tikėjausi kiek kitokio siužeto, gal kad niekad nesidomėjau nei kas tas poltergeistas, nei šio filmo siužeto, visur būdavo tik plakatas su mergaite, sėdinčia prieš televizoriaus ekraną (kaip iš kokio ,,Ring“). Taigi, galvojau, kad čia su ta mergaite bus kažkas blogai, o pasirodo – ne. Bėdos visai kitos. Pradžia tokia pakankamai miela, tie vaikučiai, bijantys audros labai fainai atrodė, šeimynėlė – įprastinė, vienas kitą mylintys, besirūpinantys. Tačiau po truputį, be abejo, viskas eina vis blogyn ir galbūt visa net antroji filmo pusė atrodo kaip tikrų tikriausias košmaras, nes atsikvėpti kada neturi nei personažai, nei žiūrovai, kadangi tik žiūri, kad ko nors nepraleistum. Nemažai įvyksta, nemažai aiškinamasi, daug vaizdo efektų (garso efektais pasidžiaugti labai neteko, nes žiūrėjau pakankamai tyliai), kurie turėtų patenkinti kiekvieną jų mėgėją. Aš kadangi ,,kuo paprasčiau, tuo geriau“ gerbėja, tai man jų buvo daugoka ir vietomis net nuobodoka. Filmas nebaisus, na, nebent vaikus gal ir turėtų pašiurpinti, nes ir pabaisų visokiausių, ir vaizdų pakankamai, kad mažieji būtų pabaidyti. Nors realiai nesuprantu, kaip tėvai gali leisti laikyti vaikų kambaryje tą baisų klouną – nežinau, ar čia tik man, bet jie velniškai kraupiai atrodo net ir dienos šviesoje, šių padarų niekad nemėgau, tad nenuostabu, kad po to vaikai ir audrų bijo, kai prieš juos šitoks šiurpuolis sėdi.

Ar žiūrėti? Taip! Ar krūpčiosite? Ne, tačiau siužetas pakankamai įtraukiantis ir dinamiškas, kad po peržiūros nepasijaustumėte išbraukę daugiau nei pusantros valandos iš savo gyvenimo veltui.

Beje, ,,Poltergeisto“ mergaite vadinta aktorė Heather O’Rourke (ji suvaidino visose trijose dalyse )  mirė būdama vos dvylikos (kai filmavosi pirmajame ,,Poltergeiste“, jai maždaug penkeri) dėl sunkios ligos.

6/10

Rež.: Tobe Hooper, vaidina: JoBeth Williams, Heather O’Rourke, 1982 m., JAV, 114 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: