Pradžia > Belén Rueda, Fernando Cayo, J. A. Bayona > 535> El Orfanato / The Orphanage / Prieglauda

535> El Orfanato / The Orphanage / Prieglauda


El Orfanato Belen casaŠiandien dieną pradėjau su kiek naujesniu nei kad keli pastarieji matyti darbu – mistiniu draminiu trileriu, kurį režisavo J. A. Bayona. Tai pirmasis jo rimtas ilgametražis darbas, kuris palankiai buvo sutiktas tiek kino kritikų, tiek žiūrovų (imdb 7,5), na, o geriausia tai, kad ir antrasis bei kol kas paskutinis jo pernai metų darbas The Impossible taip pat neliko nepastebėtas, tad manau, šis režisierius išties turi gerą potencialą ir ateity galbūt pavyks pamatyti dar ne vieną jo puikų darbą.

Na, o ,,Prieglauda“ pasakoja apie tai, kaip Laura atsiveža šeimą į savo vaikystės namus, kur seniau buvo įrengta prieglauda specialių poreikių vaikams. Jau iki tol jos sūnus bendraudavo su nematomais draugais, tačiau atsikraustymas į šį namą situacijos ne tik kad nepakeitė, bet ir dar labiau sustiprino.

Dabar galvoju, ar esu mačiusi nors vieną tokio žanro ispanų darbą… Tikriausiai ne. Bet vis vien tikėjausi, kad bus gerai! Iš tikrųjų man šis filmas asocijavosi su garsiuoju The Others , gal dėl to, kad daug kur juos lygina. Patys siužetai nelabai panašūs, gal tik pati atmosfera ir tam tikros būtybės. Jokių baisumų nėra (na, ten toks vienas bus momentas, vertesnis dėmesio, bet šiaip jau tikrai visi nemėgstantys siaubų gali šį žiūrėti), ,,imama“ nuotaika, mįslingu siužetu ir daugybe kylančių klausimų, o į kai kuriuos gal net taip ir nesurasite atsakymo iki pat pabaigos, tad tiesiog bus neįmanoma dar kurį laiką šio filmo išrauti iš galvos, nes galvosite ,,o kodėl buvo taip ar anaip“. Ne, tai nėra kažkoks didelis mindfuck’as, bet smegenims miegoti ir atbukti neleis.

Miela akiai kinematografija, išties, vizualiai viskas pateikta labai skoningai, neperkrautas detalių vaizdas, personažai – paslaptingi, po truputį beatsiskleidžiančios praeities paslaptys vis labiau įtraukia ir įdomu, kaipgi ten viskas užsibaigs. Kaip visuomet, paskutinis pusvalandis intensyviausias, pabaiga kiek tikėtina, bet vis vien buvo įdomu.

Mistinių filmų mėgėjai, tiesiog turite jį pamatyti!

8/10

Rež.: J. A. Bayona, vaidina: Belén Rueda, Fernando Cayo, 2007 m., Ispanija, ispanų k., 105 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: