540> Saw IV / Pjūklas 4


05Na ką, dabar jau galėsiu girtis, kad mačiau visas ,,Pjūklo“ dalis. Aišku, kitas klausimas, ar yra kam girtis, nes mano aplinkoje žmonių, mėgstančių šiuos filmus, radau tik vos vieną. O pati svajoju kada nors vienu ypu peržiūrėti visas septynias dalis. Trečioji dalis vienintelė pasirodė visiškas nesusipratimas, ketvirtojoje jau, rodos, buvo vėl pagautas įkvėpimas, kuris taip ir neišsikvėpė iki pat paskutinės dalies (nepaisant to, kad daugeliui atrodo priešingai – kad įkvėpimo likę tik įmantriems žudymo aparatams).

Tiek Pjūklas, tiek Amanda – mirę. Atrandama Pjūklo spąstuose žuvusi detektyvė Keri, visų taškų ant i sudėti atvyko du FTB pareigūnai : agentas Strahmas ir agentė Perez. Tuo tarpu dar vienas žaidimas prasideda.

Taigi, kaip jau supratote, ši dalis man patiko. Gal ir ne tokia stipri kaip pavyzdžiui antroji, bet vis vien smagi ir pakankamai įtempta, kad išlaikytų dėmesį iki pat paskutinės minutės, nepaisant to, kad žinojau, kas tęsia Pjūklo darbelius. Koncentruojamasi ne į vieną veikėją, o žaidimas peržengia vienos patalpos ribas ir tampa suktu bei daug žmonių ir vietų įtraukiančiu mirties žaidimu. Žinoma, kaip viskas pasibaigs, galima nuspėti, bet šiaip jau kulminacinėje dalyje buvo ne vienas šioks toks malonus (arba ne) siurprizas, kuris tik dar kartą įrodo, koks sumanus Pjūklas ir jo pasekėjai.

Kalbant apie šlykštumus, tai bene svarbiausia buvo iškęsti pačią pradžią. Joje buvo skrodžiamas žmogus ir išiminėjami viduriai – viskas gan stambiu planu. Šį kartą man jau buvo kiek per daug, tai sau kramsnojau nusukusi akis kažkur į šoną, kol buvo rodomas šis mėsinėjimas. O spąstai nebestebino (nors mintyse vis tiek galvojau: iš kur pas kūrėjus tokia vaizduotė?), svarbiausia, kad jų buvo ne per daug ir galėjau mėgautis ir tais siužeto vingiais, kurie vyko už spąstų ribų.

Gal ne geriausia, bet ir tikrai ne prasčiausia dalis. 6/10

Rež.: Darren Lynn Bousman, vaidina: Tobin Bell, Scott Gordon-Patterson, Costas Mandylor, Donnie Wahlberg, 2007 m., JAV, Kanada, 93 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: