541> The Conjuring / Išvarymas


conjuring02Kaip ten apie jį kalbama? Pats baisiausias, vienas geriausių siaubo filmų pastaruoju metu… James Wan iki šiol yra sukūręs keletą gerai vertinamų siaubukų (pirmoji Saw dalis, Dead Silence, Insidious), pati jo talento neskaitant Saw, kuris man rodos visiškai skiriasi nuo kitų, negalėjau įvertinti kol kas. O The Conjuring sudomino su ta krūva nuostabiausių baisiausių atsiliepimų, tad sakiau sau, kad būtinai jį žiūrėsiu dieną ir tik dieną. Kad tik po to nesusapnuočiau kokių blogų sapnų naktį. Bet ir vėlgi, kiek daug lūkesčių, o kas galop išėjo?

 Šeima atsikrausto į naują namą, kuriame jau netrukus pradeda dėtis keisti dalykai. Taigi, jiems į pagalbą ateina sutuoktiniai, turintys ypač gerų sugebėjimų tiriant paranormalius reiškinius. Iš tikrųjų, tai jau vien pamačius šuns reakciją reikėjo jiems nebekelti kojos į namą, naminiai gyvūnai tiesiog puikūs, viską pirmiau nei žmogus nujaučia, užuodžia, pamato. Bet aišku, ką tas šunelis čia besispyrios, nenori eit vidun, tai ir šalk lauke, o mums nesvarbu, kas per naktį tau nutiks. O jei rimčiau, tai siužetas standartinis ir visiškai nieko naujo jame nepamačiau, viskas nuspėjama. Gal tik tiek, kad bent pirmoje filmo pusėje dar sugebėjo išlaikyti susidomėjimą, buvo visai įdomu, juolab, kad rodoma ne tik šeima, atsikrausčiusi į namą, bet kreipiamas šioks toks dėmesys ir į Loreną su Edu – paranormalių reiškinių tyrėjus. Taigi, pirmieji ženklai jau pasimato nuo pat pradžių, tad ilgos nuobodžios įžangos apie nieką nėra, po truputį tų ženklų daugėja, kol supranta šeima, kad taip tęstis nebegali. Taigi, tyrėjai ima tirti, čia atsiranda dar daugiau klausimų, į kuriuos atsakymai randami visai greitai ir be jokios gumos tempimo. Maždaug nuo pusės filmo jau imu nuobodžiauti ir laukti, kada gi pagaliau pasibaigs… Kai pamačiau pabaigą pagalvojau: ne, jūs negalite taip visko palikti! Tiek daug užmojų, tokia gera įžanga, bet po to taip ir nurieda nuo kalno visa mintis ir siužetas, o pabaiga tampa galutiniu tašku, kurį siūlo didžioji dalis siaubo filmų, tad atrodo taip nuvalkiotai ir nebeįdomiai, kad net pyktis suėmė.

Kas dėl baisumų, tai aišku, žiūrėti gali tie, kurie nemėgsta ,,Pjūklo“, visokių prancūziškų siaubo filmų su balomis kraujų, nes to čia tikriausiai ir su žiburiu nelabai rasite. Vaizduoklių ir kitų mistinių būtybių gerbėjams šis filmas pats tas. Ar buvo baisu? Kol kino juosta išlaikė susidomėjimą, tai vietomis, kai nujausdavau, kad štai tuoj kažkas pasirodys, prisidengdavau kažkiek akis, kad tik vos vos matyčiau, tai gal ir baisoka buvo. Kaip supratote, baisumai irgi – visiškos klišės, kai galima visada nuspėti, kad tuoj kažkas pasirodys ekrane ar išvysime kokį padarą. Veidrodžiuose pamatomi ,,baisuokliai“ jau tapę taip įprasta, kad jų laukiu net komedijose ar dramose, taip pat, kaip visada nervai nelaiko, kai žmogus susimąsto pažiūrėti sau po lova, galiausiai – nueiti į koridorių ar kur kitur, kad pamatytų, kas ten dedasi, bet jokiu būdu nesumąsto, kad gal reiktų užsidegti šviesą, nes taip geriau matys. Na, bet jei taip neburbant, buvo išties pusė velnio. Maždaug valandą. Tai, kas vyko paskutinį pusvalandį, visuomet greičiau man juoką kelia nei išgąstį, bet tai yra gal kam ir baisiai visa tai atrodo.

O dar galiu pagirti aktorių komandą. Jaučiau simpatiją kone visiems veikėjams, kiekvienas įdomus ir nekeliantis susierzinimo kaip kartais būna (na gerai, išskyrus tai, kad nė vienas jų nemėgo užsidegti šviesos). Vera Farmiga apskritai, kur bepasirodo, palieka malonų įspūdį.

Aišku, žiūrėkit, jei dar nematėte. Savo aplinkoje teko girdėti ir tokių žmonių, kurie kone viso seanso metu (aišku, kino teatre žymiai geresnis efektas būtų tai jau tikrai) prabuvo užsidengę akis. 6/10

Rež.: James Wan, vaidina: Patrick Wilson, Vera Farmiga, Ron Livingston, Hayley McFarland, 2013 m., JAV, 112 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: