Pradžia > Victor Sjöström > 547> Körkarlen / The Phantom Carriage

547> Körkarlen / The Phantom Carriage


carruagem fantasma.3Tai 1921-aisiais išėjęs tylusis filmas, kurio veiksmas vyksta Naujųjų metų naktį. Trys girtuokliai šnekasi tarpusavyje, kol galop vienas papasakoja legendą apie tai, kad paskutinio tais metais mirusio žmogaus vėlė, jei tik jis buvo didelis nusidėjėlis, visus ateinančius metus turės važinėti su šmėklos karieta ir surinkti mirusiųjų sielas. Deividas Holmas, vienas iš minėtųjų girtuoklių, miršta likus nedaug laiko iki vidurnakčio…

Filmas sukurtas pagal Selmos Lagerlof romaną, o tuo tarpu man pačiai siužetas labai priminė Dikenso ,,Kalėdų giesmę“. Atėjusi vėlė parodo Deivido praeitį, dabartį ir ateitį, kokią įtaką Deivido gyvenimas darė artimiausiems žmonėms, koks išties blogas jis buvo ir kaip nesistengė keistis. Pradžioje nekabinęs, bet gan greit viskas įsivažiavo, tad nepastebėjau, kaip ėmė patikti. Viso filmo metu lydėjo niūrus muzikinis takelis ,toks labai keistas, bet pritinkantis vėlių tematikai. Toks jausmas, kad net jau tada skandinavai turėjo tą savo braižą, dėl kurio ir šiais laikais giriami. Niūruma, pilkuma, lėtas, bet nenuobodus veiksmas, kad ir ne kartą girdėta ir matyta, bet vis vien miela mintis. Pabaiga gal ir banaloka, bet to ir norėjosi.

Tai jei jau matėte visas ,,Kalėdų giesmės“ ekranizacijas, geriau įsijunkite šį filmą. Tiesa, vaikams gal ir nelabai patiks, juk nei kas šneka, nei yra spalvų, o ir toks liūdnokas, bet suaugusiems pats tas manau.

7/10

Rež.: Victor Sjöström, vaidina: Victor Sjöström, 1921 m., Švedija, švedų k., 101 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: