Pradžia > Daniel Myrick, Eduardo Sánchez, Heather Donahue, Joshua Leonard, Michael C. Williams > 548> The Blair Witch Project / Bleiro ragana

548> The Blair Witch Project / Bleiro ragana


BlairWitchProjectHeatherTai filmas, pasakojantis trijų jaunuolių istoriją, kurie išvyko filmuoti medžiagos apie Bleiro raganos legendą Meryland’o miškuose.

Ar tik ne nuo šio filmo ir prasidėjo pseudo dokumentikos bumas? O kūrėjai net ir pasistengė neprastai – taip, kad ne vienas vos filmui pasirodžius manė, kad tai išties dokumentika. Aktorių ir jų vaidinamų personažų vardai sutampa, dar, kiek teko girdėti, papildomai visokios informacijos buvo internete, kad tik žmonės galvotų, jog tai išties tikra. Aišku, šiais laikais taip žmonių nebeapmulkintumėme tikriausiai, bet smagu, juolab, kad ir filmą tiems patikėjusiems turėjo būti daug įdomiau žiūrėti.

Taigi, viskas prasideda gražiai: įvairūs pasiruošimai, vietinių pakalbinimas Bleiro raganos tema, ką jie girdėję, ar tiki ir t.t. O užtenka jiems nuvykti į mišką ir jau labai greitai jie paprasčiausiai pasiklysta. Siaubas bandomas kurti tik paprasčiausiomis užuominomis: akmenukų krūvelėmis, dingusiais daiktais ir pan., taip pat veikėjų kintančia būsena, jokių gąsdinančių veidų, siluetų ar kontrastingų garsų. Asmeniškai man daug įdomiau už galimą grėsmę pasirodė personažų santykiai, jų keitimasis laikui bėgant, kadangi, kai persekioja nesėkmės, draugystė nebeišlieka tokia graži. Prasideda kitų kaltinimai, įtarinėjimai, baimė pamažu eina aukščiausio taško link, o su baime – ir vilties likučiai mažėja. Baisiausia gal tik nebent paskutines ~7 min, kai tiesiog lauki, nes paprasčiausiai privalo kažkas įvykti, nors visas ~75 min yra šiokia tokia įtampa. Tikėjausi,kad bus baisiau ir kad įtampa bus labiau jaučiama, bet yra kaip yra. Ir laikas, beje, labai tinkamas, nes ilgesnis būtų tikriausiai pabodęs. Dar kartais nerviškai veikė nenormaliai judanti kamera, kuri aišku, suteikia autentiškumo ir mėgėjiško filmavimo įspūdį, bet mane kelissyk vos ne iki blogavimo privedė.

6/10

Yra antra dalis, kuri vertinama tiek kritikų, tiek žiūrovų kaip visiškas šlamštas, o kada nors numatoma sukurti ir trečiąją dalį.

Rež.:  Daniel Myrick, Eduardo Sánchez, vaidina: Heather Donahue, Michael C. Williams, Joshua Leonard, 1999 m., JAV, 81 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: