Pradžia > Brad Pitt, Bruce Willis, Madeleine Stowe, Terry Gilliam > 557> Twelve Monkeys / Dvylika beždžionių

557> Twelve Monkeys / Dvylika beždžionių


12-monkeys-mentalTwelve Monkeys – pakankamai populiarus mokslinės fantastikos filmas, sulaukęs gerų įvertinimų tiek iš kritikų, tiek iš žiūrovų. Imdb top 250 -uke šiuo metu jis užima 181 vietą, buvo nominuotas dviems Oskarams: Brad Pitt už geriausią antraplanį vaidmenį, taip pat, už kostiumus. Kino juosta režisuota Terry Gilliam, kuris režisavo tokias juostas kaip Fear and Loathing in Las Vegas, The Imaginarium of Doctor Parnassus.

Ateityje žmonija patyrė didelę katastrofą. Likusi saujelė mokslininkų išsiunčia kalinį Koulą į praeitį tam, kad surastų reikiamos informacijos apie žmogaus išrastą virusą, kuris ir pakenkė ateičiai. Tačiau Koulas vietoj to, kad atsidurtų 1996-uosiuose, patenka į 1990-uosius, kur jis atsiranda psichiatrinėje ligoninėje. Čia jis susipažįsta ne tik su psichiatre, bet ir žymaus mokslininko išprotėjusiu sūnumi.

Nuo pat pradžių kirba mintis: kur yra tiesa, kur viskas tik įsivaizduojama? Galvojau, ar tai nebus vienas tų mindfuck’ų, kai galop sužinoma, kad jis tiesiog beprotis ir viską išsigalvoja. O gal visgi tai, ką bando įteigti veikėjas, yra tiesa? Dėl šių dvejonių filmas užkabina nuo pat pirmos minutės ir, pripažinsiu, nesinorėdavo nuo jo pasitraukti net kelioms sekundėms. Viskas išaiškėja likus dar gerokai laiko iki pabaigos, tačiau kulminacinė dalis laukiama su nekantrumu ir smalsumu, kad ir įmanoma nuspėti šiek tiek, kaip baigsis, vis tiek buvo įdomu pamatyti, kaip viską išpildys ir galiausiai kaip užsibaigs viskas su esmine šio filmo iškelta problema.

Nors pagrindinį vaidmenį atliko Bruce Willis, filmo žvaigžde neabejotinai tapo Brad Pitt. Jo, kad ir mažas vaidmuo, bet tapo pačiu įsimintiniausiu. Kartais užtenka tiek nedaug, kad sužavėtų ir atkreiptų visų dėmesį. Jo vaidinamas beprotis atrodė taip beprotiškai, taip įtikinamai, kad ne kartą juokiausi iš to beprotiškumo (o taip, šį žodį jau tris kartus pakartojau šiame sakinyje, bet tik dėl to, kad suvoktumėte, koks jis išties beprotiškas atrodė).. Tai nėra vienas geriausių filmų su B. Pittu, bet kad vienas geriausių jo vaidmenų – tai tikrai.

Tai filmas įdomiam laikui praleisti, kai kartu ir atsipalaiduoti galima, bet kartu ir visiškai ,,neatbukinti“ smegenų, nes sekti siužetą visai pravartu, nes po to galite truputį pasimesti ar užduoti klausimus, į kuriuos jau buvo duoti atsakymai (ar bent dalinai). Smagus sci-fi, toks gan kokybiškas, yra ir kur pasijuokti, tad rimto ar itin susimąsčiusio veido visas kiek daugiau nei porą valandų laikyti nereiks.

8/10

Rež.: Terry Gilliam, vaidina: Bruce Willis, Madeleine Stowe, Brad Pitt, 1995 m., JAV, 129 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: