Pradžia > Aaron Seltzer, Brant Daugherty, Cody Christian, Jason Friedberg, Lauren Bowles, Maiara Walsh > 612> The Starving Games / Išbadėjusių žaidynės

612> The Starving Games / Išbadėjusių žaidynės


5252cd437ee5d_STILLS_IMG_dsc_1200Šis filmas į mano akiratį pakliuvo tuomet, kai paskutinį kartą žiūrinėjau forum cinemo puslapį ir pamačiau, kad jį ruošiamasi rodyti kino teatre. Parodijuoti mažai kas sugeba (išimtimis laikyčiau įvairias siaubo komedijas, kad ir puikųjį Tucker and Dale vs. Evil), nes dažniausiai tiesiog apsiribojama tiesiog beviltiškais, vulgariais ir absoliučiai nesąmoningais juokeliais. Ir vis dėlto, ši kino juosta mane sudomino, o kadangi jau netgi galima rasti geros kokybės įrašą, pamaniau, kad reikia pažiūrėti, į kokį ,,š…“ lietuviai žada mesti pinigus (o tokių, tikiu, atsiras).

Taigi, kaip jau supratote, The Starving Games pagrinde parodijuoja The Hunger Games, kuris susilaukė didelio pripažinimo visame pasaulyje, o neseniai pasirodė ir antroji filmo dalis.

Pradėsiu nuo pliusų. Aktoriai pasirodė visai mieli ir neerzinantys. Apskritai, drįsčiau sakyti, kad surinkti daug simpatiškesni aktoriai nei kad The Hunger Games (taip taip, skonio reikalas, nesiginčiju). Antra, buvo išties smagių momentų, ironijos, pašiepimų. Kad ir paprasčiausias paminėjimas, kad šis žaidimas buvo sukurtas remiantis ,,Battle Royale“ ir ,,The Running Man“, net ir žaidimo vėliava – nuoroda į pirmąjį mano paminėtą filmą. Ir daugiau buvo įdomių ir žavių scenų, net ir kai kurie dialogai žavėjo bei kėlė nuoširdų juoką, iš tikrųjų buvo iš ko pasijuokti. Na, ir pabaiga – tiesiog topinė, būčiau buvusi labai laiminga, jei The Hunger Games pabaiga būtų buvusi būtent tokia, padaryta paprastai (be jokių kvailų monstrų ir šiaip be viso kito, kas ten vyko), taip, kaip ir turi būti.

O bet tačiau. Tų juokingų momentų nebuvo tiek daug, kiek galėjo būti, o ir tuos, kurie buvo, dažniausiai sugadindavo tuoj pat einantis kitas ,,juokelis“, ,,juokinga“ situacija, kuri tiesiog absurdiškai ir visiškai ,,neskaniai“ atrodydavo. Kokie pavyzdžiai? Na, kad ir eilinės oro gadinimo scenos, įvairūs parodijavimo perspaudimai (kai Kantmess su Peter’iu užsiėmė seksu gal dešimčia skirtingų pozų ir visi per televizorius tai stebėjo, aišku, nieko atviro nerodys, nes kūrėjams juk tikriausiai aišku, kad tokių filmų pagrindinė auditorija – vaikai ir paaugliai), atsidaužimai į sieną, bereikšmiai kritimai, dar ten tie žmogeliai iš Žiedų valdovo, išlindę visai netinkamu metu, žiūrėdama gal dar vieną kitą sceną galvojau paminėti, bet dabar iš galvos išgaravo, tai nieko, jei visgi nuspręsite pažiūrėti, patys pamatysite…  Kalbant apie vaidybą, tai visiškai neužkliuvo nebent Kantmiss (taip, čia Katniss pakeistas vardas), o daugelis kitų vaidino taip, kaip, kiek pastebėjau, tapo įprasta tokio pobūdžio prastuose filmuose. Bukos veido išraiškos, keista ir nenatūrali vaidyba priverčia kreivai žiūrėti. Na, jei jau scenos kvailos, tai gal bent jau išgelbėkite visą juostą nuo kracho su gera aktorių vaidyba? Efektai ne vienoje scenoje buvo padaryti kompiuteriu lyg kokio visiško mėgėjo, nes tas ,,padaryta kompiuteriu“ labai ryškiai matėsi, kad ir ten, kai pradėjo kirmėlės iš burnos lįsti.. Aišku, suprantu, kad tai tikriausiai buvo specialiai būtent taip padaryta, bet tai neatrodė nė trupučio patraukliai.

Dar viena priežastis, dėl kurios tikrai neičiau į kino teatrą žiūrėti šio filmo, tai jo trukmė. Aišku, kai toks prastas filmas (minėti pliusai, deja, bet nepadeda pasiekti nors to, kad bendras vaizdas atrodytų bent jau vidutiniškas), tai kažkam ir tiek atrodys tikra kančia, bet visumoj, tai už valandą vaizdų mokėti net ir 10 Lt man būtų gaila, o kaip žinome, šiais laikais bilietų kainos žymiai didesnės, jei tai nėra Yomayo diena ar nevyksta kokia kita akcija. Šiaip jau rašo, kad filmas trunka ~1,5 h, bet neapsigaukite. Pats filmas trunka maždaug 1 h 10 min, tada gal 5-7 min rodo blooperius (ir visai jie mieli!), na, ir likęs laikas -titrams.

Filmas išties turėjo potencialo, tinkamai sutvarkius minusus, būtų gavęsis tikrai vertas dėmesio parodijų filmas, deja, bet tas potencialas taip ir liko neišnaudotas, o labai gaila.. Nes yra tokio tipo filmų (tokių kaip Epic Movie), kurių net nebūtų galima pataisyti, nes jie tiesiog tragedijos, o šis – turi neblogų momentų, kurie ir neleistų rašyti pačio prasčiausio balo. Bet rekomenduoju šiaip jau besirengiantiems į jį eiti geriau pataupyti, palaukti, kol pasirodys koks normalesnis filmas, o tokių tiek gruodį, tiek sausį nusimato ne vienas.

4/10 (už pabaigą balu daugiau duodu nei vertėtų)

Rež.: Jason Friedberg, Aaron Seltzer, vaidina: Maiara Walsh, Brant Daugherty,Cody Christian, Lauren Bowles, 2013 m., JAV, 83 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: