613> Pretty in Pink


pretty-in-pinkVakar vakare nieko nebeplanavau žiūrėti, bet taip jau būna, kad vietoj to, jog daryčiau darbus, kuriems deadline’ai artėja, sumanau padaryti ką nors visiškai nebūtino. Taigi, pasikrauti gerų emocijų ir įsijungiau Pretty in Pink – 1986 – ųjų romantinį filmą, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Molly Ringwald, kuri gerai žinoma iš The Breakfast Club.

Endė – neturtinga mergina, nemėgstama mokykloje, turinti tik vieną (užtat labai gerą) draugą Dakį (tikrasis vardas – Filas). Tačiau dėmesį jai ima rodyti visai iš kito socialinio sluoksnio esantis vaikinas Bleinas.

Kaip galima suprasti, didžiausia problema ir bus – socialinių sluoksnių skirtumai. Bleino draugai kaip ir jis pats – turtingi, populiarūs, dėl to jiems rodomas dėmesys. Tuo tarpu Endė – neturtinga ir visiškai nepopuliari, labiausiai jai kliūva už tai, kad ji pati siuvasi drabužius. Tačiau simpatija jaučiama nuo pat pirmos filmo minutės ir klausimas išlieka tik toks: ar pabaigoje nebus taip, kad, kaip dažnai nutinka, Endė pasirinks savo geriausią draugą, kuris slapta ją įsimylėjęs? Tikriausiai suvokiate, kad siužete kaip ir nieko naujo nepamatysite, tačiau kad senesnieji romantiniai filmai vertesni dėmesio už šiuolaikinius, tai faktas. Vien ko vertas muzikinis takelis, kurį būtų galima klausyti diena iš dienos, ko negalėčiau pasakyti apie dažno šių dienų romantinio mokyklos/koledžo filmų soundtrack’ą (jau nekalbant apie tai, kad, jei vaidina kokia nors S. Gomez, tai jos nors vieną dainą kone būtinai išgirsime filmo eigoje). Linksmi ir nuoširdūs dialogai, neperspausta vaidyba, o kas labiausiai man patiko šiame filme – tai, kad Endė nė dienos nebandė tapti tuo, kuo nėra. Ji išlaikė savąjį ,,aš“. Mielas, paaugliškas, šypseną kėlęs filmas, kuriame, nepaisant to, kad pastatytas prieš maždaug 27 metus, narstomos problemos, su kuriomis paaugliai susidurdavo tiek tada, tiek dabar.

7/10

Rež.: Howard Deutch, vaidina: Molly Ringwald, Jon Cryer, Andrew McCarthy, 1986 m., JAV, 96 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: