Pradžia > Jamie Lee Curtis, Joe Roth, Tim Allen > 614> Christmas with the Kranks / Kalėdos pagal Kranksus

614> Christmas with the Kranks / Kalėdos pagal Kranksus


Christmas-With-the-Kranks-erik-per-sullivan-847990_800_600Parduotuvės Kalėdas ,,švęsti“ pradeda lapkritį, o televizija, kaip matau, irgi neatsilieka. Vakar vakare, tiesą pasakius, būčiau išsirinkusi kitą variantą žiūrėjimui – rodė The Dark Knight, jau dieną pamačiusi reklamą pagalvojau, kad būtų gerai darsyk jį pamatyti, nes taip seniai žiūrėjau, o dar, pamenu, su siaubingu mėgėjišku vertimu.. Taigi, bet šeima yra šeima, tad turėjau nusileisti tėvams, nemėgstantiems visokių betmenų. Todėl buvo nuspręsta žiūrėti filmą, kuris pastatytas pagal John Grisham romaną ,,Kalėdų nebus“ ir kuris man visai nepatiko, bet galvojau, kad kaip kalėdinis filmas, gal bus ir neblogas?

Kranksai nutaria vietoj įprasto Kūčių vakarėlio bei Kalėdų šventimo išvykti atostogų. Tai sukelia kaimynų pasipiktinimą.

Visų pirma, idėja gera – nešvęsti Kalėdų, pabėgti nuo viso to šurmulio ir tiesiog kur nors paatostogauti. Ir taip darančių tikrai atsiranda. Tačiau kažkodėl Kranksų kaimynai tiesiog pamišę dėl šios šventės. Vaikai kasdien klykauja prie Kranksų namo, kad jie iškeltų didžiulį besmegenį ant stogo (nes taip daro visi), suaugusieji laido piktas pastabas ir nesuvokia: na kaip galima nešvęsti Kalėdų????

Siužetas ir veikėjų veiksmai hiperbolizuoti, bet nieko geriau ir nesitikėjau… Na, gerai, nutarė nešvęsti Kalėdų ir išvykti. Tačiau kodėl reikia nebeaukoti pinigų, jei iki tol kasmet tai darė? Na, ir besmegenis ant stogo juk  ne bėda. Kasmet statydavot, tai ir šiemet pastatykit, visi atstos. Ir iš pažiūros atrodė, kad iki tol to nedarė, nes ojej, kiek visko nutiko bestatant jį ant stogo (na ką, visgi išdaviau, kad galiausiai tos Kalėdos ir pas Kranksus ateis). Kad parduotuvėse absoliučiai viską taip išperka, irgi nelabai įtikima, na, nebent ten visiškai jau kažkokia vietinė parduotuvytė būtų, nes prekybos centrai apsirūpina, kad nė vienas nebūtų nuskriaustas. Kaimynai – irgi ne ką geriau pateikti. ,,O, Dieve, jie nešvęs Kalėdų, kas jie tokie?“. Tikiu, kad tikrovėje irgi tokių atsirastų, ypač vyresnių žmonių tarpe, bet visgi reagavimas man pasirodė perdėtas.

Humoras – primityvus, dažnai per daug prispaustas, nors buvo ir prajuokinusių momentų. Soliariuminė mergaitė lyg ir pašiepė tas, kurios dirba soliariumuose, tačiau nejuokingai atrodė, kai tas įdegis toks nenormalus, iš karto po to sekė dar keletas su soliariumų susijusių bajerių, kurie atrodė beviltiškai… Na, ir vardinti dar tikrai būtų galima ką, toks jausmas, kad kuo toliau, tuo nejuokingų momentų (kurie turėjo būti juokingi) vis daugėjo. Aktoriai irgi neprisidėjo prie to, kad juosta atrodytų geresnė.

Finalas – gražus, tinkantis Kalėdoms. Kaip fonas šis filmas šventiniame laikotarpyje gal ir visai tiktų (nors galvoju, kad tuomet tikriausiai eilinį sykį Home Alone geriau pasižiūrėčiau, o geriausia iš viso leisti laiką su It’s a Wonderful Life ar Joyeux Noel – na, bet gal kada ištaikysiu laiko pakalbėti apie kalėdinius filmus atskirai).

5/10

Rež.: Joe Roth, vaidina: Tim Allen, Jamie Lee Curtis, JAV, 2004 m., 99 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: