Pradžia > Catherine O'Hara, Chris Sarandon, Danny Elfman, Henry Selick > 617> The Nightmare before Christmas / Košmaras prieš Kalėdas

617> The Nightmare before Christmas / Košmaras prieš Kalėdas


urlDžekas Skelingtonas – Helovyno miestelio karalius, kuris netyčia patenka į pasaulį, kuriame yra Kalėdos. Jis taip susidomi šia švente, kad ir pats panori surengti tokią šventę.

Iš pradžių jau maniau, kad apsigavau ir kad visgi šį filmą reikia žiūrėti per Helovyną, kadangi pradžioje būtent apie šią šventę ir buvo kalbama. Bet vėliau viskas pasisuko Kalėdų link, tad pagalvojau, kad visgi čia bus į artėjančios šventės temą.

Jau vos įsijungusi kino juostą atkreipiau dėmesį į jo trukmę – kiek daugiau nei valandą trunkantis filmas yra gan retas reiškinys, o dar retesnis, kai kalba pasisuka apie gerus filmus. Henry Selick režisuotas animacinis filmas, kuriam siužetą kūrė pats Tim Burton, įtraukia nuo pat pirmos minutės. Atmosfera – puiki, toji tamsybė ir niūruma Helovyno miestelyje išties užburia, o ir vėliau pamatome, koks yra kontrastas su miestu, švenčiančiu Kalėdas. Patys veikėjai (ir patariu pasidomėti, kaip apskritai buvo daroma ši animacinė kino juosta) mieli, tiek išvaizda, charakteriai tinkantys prie bendro vaizdo. Vizuališkai filmukas gražus ir patraukiantis akį, baisumų ne itin daug, išsigąsti nėra ko (kaip galbūt galima pagalvoti), nors aišku, aplinka ir personažai – ne iš linksmųjų. Na, ir bene didžiausias pliusas dedamas už muzikinį takelį bei įgarsintojų balsus. Vienas malonumas klausyti buvo, laukiau, kada vėl jie uždainuos, nes buvo labai gera klausyti. Tiek dainų tekstai, tiek dialogai smagūs, juokingi, įtraukiantys.

Paliko labai gerą įspūdį, rekomenduoju, jei dar kaip aš, kažkokiu būdu praleidote šį filmą.

8/10

Rež.: Henry Selick, vaidina: Danny Elfman, Chris Sarandon, Catherine O’Hara, 1993 m., JAV , 76 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: