Pradžia > James Dean, Natalie Wood, Nicholas Ray > 635> Rebel Without A Cause

635> Rebel Without A Cause


rebel-without-a-cause-originalTai vienas paskutinių James Dean pasirodymų ekranuose: šis aktorius mirė sulaukęs vos 24-erių per autoavariją, tačiau spėjo tapti kultiniu aktoriumi, o tarp jo apdovanojimų minimos ir pora Oskaro nominacijų už geriausią vaidybą.  Beje, jei kalbant konkrečiai apie šį filmą, tai nė penkiasdešimties nesulaukusi tragiškai žuvo ir Džudę vaidinusi Natalie Wood.

Džimas su tėvais atsikrausto į naują miestą, kad pradėtų naują gyvenimą. Jis ima lankyti naują mokyklą, susiranda ne tik draugų, bet ir priešų…

Kažkur skaičiau, kad šis filmas – vienas pirmųjų, kuris ėmėsi nagrinėti paauglių gyvenimą, problemas, su kuriomis jie susiduria. Ši tema populiariausia taps tik devintam dešimtmetyje, bet Rebel Without a Cause tampa jau tuomet geru vedliu, rodančiu, ko reikia geram filmui apie jaunimą. Problemos, su kuriomis susiduria veikėjai, yra aktualios ir dabar, todėl žiūrėti niekuomet nebus vėlu. Filme galima įžvelgti netgi simbolikos: raudona spalva čia simbolizuoja ir maištingas sielas, ir draugystę; spėju, kad ir dar galima šią spalvą susieti su kuo nors, nes tik ji čia ir išryškinama.

Visgi, kalbant patiko/nepatiko, tai ir taip, ir anaip žiūrėjau, galvojau, mąsčiau, bet ir čia būsiu tikriausiai balta varna. Taip, aktuali tema, kaip ir minėjau, pateikimas irgi visai nieko, bet man kai kur siužete labai jautėsi spragos, norėjosi kitokių personažų jausmų perteikimo, ypač trūko plėtojimo, susijusio su įvykiu, kuris įvyksta maždaug po pusės filmo. Iš karto po to buvo vienas didesnis konfliktas, keli liūdnesni veidai, bet tai viskas – norėjosi daugiau, žymiai daugiau, gal net ir to apsistojimo ties tuo, juk visgi jie ne ketverių metų, kad greitai užmirštų, tokiame amžiuje tai ilgiau turėtų užsilikti, o čia – rodos, pamirštama, einama kitos temos link, o anas įvykis lieka ,,lyg tarp kitko“. Dėl to vietomis ir juoką sukėlė, nes galvojau: ,,o taip greitai viskas pamirštama?“, ,,o tai kur to vaikino tėvai?“ ir t.t. Kiek sunku šnekėti, nespoilinant, todėl nesiplėsiu, tik pasakysiu, kad tikėjausi kur kas daugiau..

5/10

Rež.: Nicholas Ray, vaidina:  James Dean, Natalie Wood, 1955 m., JAV, 111 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: