Pradžia > Aksel Hennie, Morten Tyldum, Nikolaj Coster-Waldau, Synnøve Macody Lund > 641> Hodejegerne / Headhunters / Galvų medžiotojai

641> Hodejegerne / Headhunters / Galvų medžiotojai


headhunters-photo-5Apie šį filmą, kuris pastatytas pagal garsaus detektyvinių trilerių rašytojo Jo Nesbo romaną, girdėjau jau kurį laiką daug gerų komentarų, tačiau esminė priežastis, dėl kurios nusprendžiau būtinai jį pažiūrėti buvo aktorius Nikolaj Coster-Waldau, daugeliui gerai žinomas kaip Džeimis Lanisteris iš Game of Thrones. Buvo įdomu pamatyti jį kitame amplua. Nors… Ir čia jis vaidina blogiuką.

O filmas pasakoja apie paveikslų vagį Rodžerį, kuris kompleksuoja dėl žemo ūgio ir, bijodamas prarasti gražuolę žmoną, ją lepina įvairiais brangiais daiktais. Vieną dieną žmona supažindina su Klasu, neseniai apsistojusiu apylinkėse. Rodžeris sužino, kad Klasas turi namuose garsų ir daugybės pinigų vertą paveikslą, tad pasiūlo šiam darbą. Bet netrukus viskas pasisuka ne visai taip, kaip planuota.

Skandinavai turi savo braižą, kuris ir čia pastebimas gan ryškiai. Šaltos spalvos, minimalizmas, nevengiama rodyti žiaurumų, kraujų, na, ir bendra atmosfera tokia specifinė. Net užsinorėjau pažiūrėti Millenium trilogijos dvi nematytas dalis, kuriose viso to, manau, irgi netrūks.  Filmas įsivažiavo lėtai – taip buvo dėl to, kad visai nepajutau simpatijos pagrindiniam personažui. Kartais atrodė graudžiai, kartais – juokingai, tiesiog kaip nevykėlis, kuriam kažkodėl sekasi. Ir visgi, pabaigus žiūrėti norisi pripažinti, kad nėra jis nevykėlis, jei tokią gerą galvą ant pečių nešioja. Jau minėtasis N. Coster – Waldau, atlikęs Klaso vaidmenį, sudomina, kadangi apie jį sklando paslaptys, kurias taip ir norisi išrišti. Antroje filmo pusėje, kai veiksmo – iš tiesų pakankamai, o be viso to ir visos paslaptys ima aiškėti, Klasas atsiskleidžia kaip bejausmė būtybė, kuriam nėra jokių ribų. Tinka jam blogiukus vaidinti, nors tu ką. Pats siužetas – pripainiotas, pradžioje net ir nesuvokiau, dėl ko čia visa košė užvirė ir kaip taip greitai Rodžerio veiksmai buvo įminti, tačiau vėliau ima aiškėti, kad ne viskas taip, kaip iš pažiūros atrodo, nors, tiesą pasakius, pabaigą nuspėti nebuvo sunku, nors kažkam gal ir bus netikėta. Vietomis įtampa jaučiama visai neblogai, tad už tai pliusas, bet pripažinsiu, buvo nemaži lūkesčiai, kurių visgi visiškai išpildyti filmui nepavyko.

7/10

Rež.: Morten Tyldum, vaidina: Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund, Nikolaj Coster-Waldau, 2011 m., Norvegija, Vokietija, norvegų k., 100 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: