Pradžia > Bruce Campbell, Sam Raimi, Sarah Berry > 642> Evil Dead II

642> Evil Dead II


evil-dead-2-4Tai antroji The Evil Dead dalis, kurioje įvykiai tęsiasi iš karto po pirmosios. Todėl jokių gražių įžangų nebus, iš karto einama prie veiksmo – dėl to netgi kiek susimėčiau, nes buvau primiršusi, kas pirmojoje dalyje buvo (ypač, kai prisiminimai maišosi, nes mačiau tiek senąją, tiek naująją Evil Dead versiją), tačiau galvoti nebuvo kada, nes reikėjo stebėti visus įvykius, o atmintyje visokios detalės atsigamino savaime.

Tai nėra rimtas siaubo filmas – šalia viso to puikuojasi komedijos žanras. Ir pasijuokti išties yra kur, nors be abejo, ne visiems tas juokas bus suprantamas, o filmas atrodys tik kaip eilinis siaubo vien dėl visur besitaškančio kraujo ir visos galybės įvairiausių bjaurių padarų. Scenų, kai veikėjai sustoja ir nieko nedaro – vos keletas, gal net vienos rankos pirštų užtektų joms suskaičiuoti, nes pagrinde – balaganas, kur kartais nė nebesusigaudydavau, kas čia vyksta, tačiau įsijautus įmanoma gerai praleisti laiką, daug prisijuokti. Pagrindinis personažas – be abejonės, stipri apskritai visos trilogijos (Army of Darkness dar laukia eilėje) dalis, kadangi jis – beprotiškas kaip ir pats scenarijus, mažai žliumbiantis, bet daug rėkiantis ir kovojantis su apsėstaisiais. Ypač pabaigoje man jo gaila buvo pasidarę – jis niekaip negali pabėgti iš šios velniavos ir gyventi toliau ramaus gyvenimo kaip iki visos šios painiavos pradžios.

Beje, Evil Dead (2013) pastatytas remiantis tiek pirmąja, tiek ir šia – antrąja dalimi, ir ką galiu pasakyti: naujoji versija prarado dar labiau savo žavesį po šiandienos, kai pažiūrėjau ir šią dalį. Nes sudėjus gabalus iš abiejų filmų istorija tapo visiškai kitokia, neatspindinti senųjų filmų (jau nekalbant apie tai, kad humoro ten nerasta), iš viso, jei ne scenos, kurias atpažintų tie, kurie matė senuosius filmus, naująją versiją galima būtų buvę pavadinti bele kokiu kitu pavadinimu ir išleisti tiesiog kaip naują siaubo filmą.

7/10

Rež.: Sam Raimi, vaidina: Bruce Campbell, Sarah Berry, 1987 m., JAV, 84 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: