Pradžia > Carlo Verdone, Paolo Sorrentino, Toni Servillo > 653> La grande bellezza / The Great Beauty / Didis grožis

653> La grande bellezza / The Great Beauty / Didis grožis


La_grande_bellezzaTai italų režisieriaus Paolo Sorrentino filmas apie Džepą – vyriškį, didžiąją laiko dalį pramogaujantį įvairiuose vakarėliuose, tačiau vis labiau nuo viso to šurmulio ir vyraujančios tuštybės pavargstantį. Juostoje daug sarkazmo ir ironijos – nebūtinai vien tik matoma, bet ir girdima iš paties personažo lūpų. Jis nevengia sugadinti vakaro kitiems, laidydamas itin provokuojančias ir įžvalgias pastabas. Visu gražumu parodoma ir pajuokiama vadinamoji ,,aukštuomenė“, ,,inteligentija“, kuri į vakarėlius eina tik todėl, kad jiems moka pinigus. Šią aukštuomenę sudaro įvairiausio plauko asmenys: žurnalistai, rašytojai, kunigai, televizijos žvaigždės ir pan. Tačiau labiau pasigilinus į tai, ką kiekvienas yra nuveikęs, pasirodys, kad toji televizijos žvaigždė – jau kurį laiką nebedirba tv ekrane, rašytojas – parašęs vos vieną knygą prieš daugelį metų, o kunigui svarbiausia – graži moteris šalimais, tuo tarpu religija jo nė kiek nedomina. Žiūriu, ir atrodo, argi ne tiesą parodė? Nė nereikia į užsienį žiūrėti, užtenka pavartyti mūsų spaudą, internetinius žinių portalus, kuriuose amžinai šmėžuoja tie patys veidai, bet apart pavardės ir priklijuotos etiketės (stilistas/rašytojas/atlikėjas…) daugiau nieko nežinom, jokių konkrečių padarytų darbų, o jei kokį vieną ir pamenam, tai jau vis šis tas. Režisieriaus įžvalgumas ir taiklumas ne vienoje vietoje privertė nusišypsoti.

Be abejo, labai verta dėmesio yra ir vizualinė filmo pusė. Pats filmo pavadinimas tinka visų vaizdų apibūdinimui: tiesiog didis Romos grožis atsiskleidžia šioje kino juostoje, tiesiog pavydu tiems, kurie šį filmą stebėjo kino teatruose, nes tikriausiai įspūdį būtų dar didesnį palikę. Muzikinis takelis – taip pat šaunus. Prie techninės pusės neturiu nė trupučio prisikabinti.

Visgi, jei lyginčiau kad ir su kitais dviem, kurie taip pat nominuoti šiemet užsienio filmų kategorijoje ,,Oskaruose“, tai man šis pasirodė silpnesnis lyginant tiek su The Hunt, tiek su The Broken Circle Breakdown. Kitaip nei minėtuose, šiame buvo nemažai momentų, kurie priversdavo nuobodžiauti, norėjosi trumpesnės trukmės, labai lėtai jis mane įtraukė. Tačiau mintis pateikta pernelyg gerai, o ir pastatymas – pernelyg užburiantis vaizdais, kad liktų nepastebėtas.

6/10

Rež.: Paolo Sorrentino, vaidina: Toni Servillo, Carlo Verdone, 2013 m., Italija, Prancūzija, 142 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: