Pradžia > Alexander Payne, Bruce Dern, June Squibb, Will Forte > 654> Nebraska / Nebraska

654> Nebraska / Nebraska


nebraskacompanionableToliau tęsiu ,,Oskarų“ filmų peržiūrą. Nebraska – tai filmas, pasakojantis apie senolį, kuris gauna laišką, kuriame rašoma, kad jis tapo milijonierius ir kad laimėjimą reikia atsiimti Nebraskoje. Jis netiki, kad tai – apgavystė, nors artimiausi žmonės visaip jį bando įtikinti, kad laiškas tėra tik priemonė prisivilioti dar vieną žurnalų prenumeratorių. Galop vienas iš sūnų – Deividas – nusprendžia leistis į kelionę su juo kartu.

Ar įsivaizduojate, koks nepaprastas jausmas apima, kai nuo pat pirmos filmo minutės suvokiate, kad Taip, ši kino juosta man išties patiks. Neturėjau jokių išankstinių nuostatų – tai tikriausiai vienas iš mažiausiai apkalbamų filmų (o gal tik man taip atrodo?), iš tų, kurie pretenduoja tapti geriausiu filmu šių metų Oskarų ceremonijoje, tad ir aš viskas, ką žinojau – tik tai, kad dėl neaiškių priežasčių jis nominuotas net ne vienoje, o šešiose kategorijose. O ,,užkabino“ nuo pat pirmos minutės. Įdomus pasirinkimas – rodyti nespalvotai, man patiko, toks jausmas, kad net akys pailsėjo nuo ryškių spalvų. Net nustebau, kad tarp nominantų nepateko šis filmas kaip turintis vieną geriausių muzikinių takelių, nes jis puikus. Atmosfera sukurta puikiai, rodės, kiekviena detalė apgalvota, viskas dera tarpusavyje.

Siužetas – kėlęs šypsnį kone visos peržiūros metu, buvo momentas, kai ir sugraudino. Nes emociškai tai išties stiprus filmas. Personažai – su savais minusais, bet kiekvienas ryškus ir įsimenantis, ką jau kalbėti apie Deivido mamą, kuri – amžina burbeklė, tačiau tuo pačiu ir be galo mylinti savo vyrą moteris, tik nemokanti kitaip tos meilės parodyti. Kai iš jos burnos nėjo krūvos piktų, vietomis net sarkastiškų frazių (taigi, ji itin smarki ir prajuokinanti moteriškė), kalbėjo jos akys – šioje vietoje suprantu, kodėl ji pateko tarp nominantų ir pabūsiu visai nepopuliari, bet šiuo metu norisi šalin vyti visas kitas pretendentes, noriu Oskaro būtent šiai aktorei! Jos vaidyba puiki. Kalbant apie personažų santykius, kurie čia užima pirmąją vietą (tad įsijunkite Nebraską tik tuomet, kai veiksmas bus paskutinis dalykas, kurio norite), tai jie perteikti irgi be priekaištų. Susigyvenau su personažais, jų norais, lūkesčiais, gerais ir blogais būdo bruožais labai greitai, tad tiksintis laikas man kėlė liūdesį ir dėl to, kad nesinorėjo paleisti personažų, norėjosi dar pagyventi su jais kartu ir pajausti tą nuostabų jausmą, kurį dar iki dabar pat jaučiu, vėl.

Žiūrėčiau dar kartą. Ir dar kartą… Ir tikiu, kad ir trijų kartų nepakaktų. Puikus filmas.

9/10

Rež.: Alexander Payne, vaidina: Bruce Dern, Will Forte, June Squibb, 2013 m., JAV, 115 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: