Pradžia > Alejandro Amenábar, Eduardo Noriega, Penélope Cruz > 664> Abre Los Ojos / Open Your Eyes / Atmerk akis

664> Abre Los Ojos / Open Your Eyes / Atmerk akis


openyoureyes2Ilgai kaupiausi šiam filmui. Tikriausiai todėl, kad jo perdirbinys, kurį teko pirmiau pamatyti (Vanilla Sky) nepaliko tokio didelio įspūdžio, kad paskatintų kuo greičiau peržiūrėti ir ,,originalą“.

Cezaris buvo tikras laimės kūdikis – turtingas gražuolis, kuriam pasirodyti du kartus su ta pačia mergina buvo ,,ne lygis“. Vieną vakarą jis susipažįsta su Sofija ir staiga jį apima keistas jausmas – ar tik ne meilė? Tačiau grįžtantį namo jį sustabdo paskutinė jo lovoje gulėjusi mergina ir pasiūlo pavėžėti. Sėsdamas į automobilį jis nė nenumano, kaip tuoj visas jo gyvenimas apvirs aukštyn kojom.

Nors istoriją jau kaip ir žinojau (bet kai kurios detalės buvo išsitrynusios iš atminties), vis vien įtraukė nuo pat pradžių. Iš tikrųjų, galvojau, kad gal pagrindinis aktorius nebus erzinantis kaip Tom Cruise, vaidinęs Vanilla Sky, tačiau ispanas Eduardo Noriega veikė mane išties panašiai kaip ir T. Cruise, tad galbūt čia reik nuopelnus skirti personažui, kuris nė iš tolo žavus man neatrodė, nesvarbu, kas jį bevaidintų. Kaip ir amerikietiškoje versijoje, taip ir šioje pagrindiniam personažui kompaniją palaiko Sofiją vaidinanti Penelope Cruz, kuri –  tiesiog miela mergina, savo paprastumu užkariavusi mergišiaus širdį. Na, bet tuoj užverda velniava, vietomis nusikeliama į dabartį, kur Cezaris yra tardomas ir iš to kyla klausimų: tai kas jam nutiko? Kas vyks toliau? Žinau, kad yra nemažai vadinamųjų mindfuck’ų gerbėjų, tai jiems rekomenduoju užmesti akį į šį.

Kiek mažiau nei pora valandų praeina visai greitai ir žiūrisi išties smagiai, juk niekam nepakenkė kiek pasukti smegenis ir galvoti, kas ten vyksta (o mano atveju: tai kas ten toliau paaiškėjo?..). Pabaigoje viskas ,,sukramtoma“, nors vis tiek ir pačiam norisi dar šį tą mintyse sudėlioti į savo vietas, kad ir toji versija skambėtų kiek įmanoma logiškiau. Siužetas ir jo pateikimas čia iš tiesų yra stipriausioji filmo dalis, kadangi vaidyba kartais silpnoka pasirodydavo (ypač pagrindinio aktoriaus). Vietomis itin gražus muzikinis takelis atkreipdavo mano dėmesį, tai už tai irgi pliusas.

Na, ir rekomenduočiau visgi pažiūrėti pirmiausia ispanišką versiją, o jei labai labai patiks ir norėsis ,,pakartoti“ ar jei esate T. Cruise ar C. Diaz gerbėjai, tai įsijunkite ir amerikietišką.

7/10

Rež.: Alejandro Amenábar, vaidina: Eduardo Noriega, Penélope Cruz, 1997 m., Ispanija, Prancūzija, Italija, ispanų k., 117 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: