666> La Haine / Neapykanta


tumblr_m79twczaYy1qaf7nco1_1280Pagrindiniai filmo herojai – trys draugai, žydas Vincas, afrikiečių kilmės Hubertas ir arabas Saidas – yra įsipainioję į sudėtingus santykius su policijos pareigūnais, skustagalviais ir banlieues komerciniu pogrindžiu. Dar vienas jų draugas Abdelis, kovodamas su policija, patenka į komą. Vincas dėl to niršta ant policijos ir prisiekia Abdelio mirties atveju atkeršyti pareigūnams – vieną jų nušauti. Jis sako: „Akis už akį”, o Hubertas bando jį raminti: „Neapykanta gimdo neapykantą”.

Šis filmas yra giriamas visur, o dar kai socialiniame tinkle pamačiau, kad vienai pažįstamai jį rekomendavo pažiūrėti, nutariau nebeatidėlioti. Nuo pat pirmos minutės mane sužavi techninė šio filmo pusė. Nespalvotas vaizdas, filmavimo rakursai, muzikinis takelis paliko malonų įspūdį. Vincent Cassel kaip visuomet pasidarbavo šauniai ir ką jau čia besakyti, tinka jam tokie marozų vaidmenys.

Tačiau be abejo, labiausiai visiems užkliūva pats siužetas, o tiksliau viso filmo mintis. Daug rodoma apie smurtą dėl smurto, apie policiją, kuri nesibodi naudoti ir fizinių veiksmų, taip rodydami savo galią ar netgi smagindamiesi. Be abejo, pabaiga labai gerai apibendrina viską, kas norėta pasakyti: visuomenė ritasi žemyn. Kalbant apie pačią pabaigą, tai tikėjausi, kad kažkokiu būdu Taip nutiks, bet kad būtent tokiu būdu, ne. Apskritai, paliesta daug socialinių temų, nepaisant to, kad pastatytas 1995-aisiais, jo aktualumas išlieka iki pat šių dienų.

O prieinant prie mano asmeninės nuomonės, tai niekaip negalėjau įsijausti. Visą laiką žiūrėjau ir galvojau, kada gi jis baigsis, laikas ėjo lėtai… Nors lygiai tas pats vyksta visur, kad ir toje pačioje mūsų Lietuvoje, manęs tai nepalietė. Aišku, galėjau išjungti, palikti kitam kartui (peržiūrėti visą visgi norėjau), bet eilinį sykį galvojau, kad kai palieku nebaigtą filmą, kuris man iki išjungimo nepaliko jokio susidomėjimo, tai vargu, ar artimiausius metus dar grįžčiau prie jo.. Nors pabaigą efektinga. Ir visa kita, ką antroje pastraipoje minėjau.

5/10

Rež.: Mathieu Kassovitz, vaidina: Vincent Cassel, Hubert Koundé, Saïd Taghmaoui, 1995 m., Prancūzija, 98 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: