Pradžia > Angelina Jolie, Brittany Murphy, James Mangold, Jared Leto, Whoopi Goldberg, Winona Ryder > 667> Girl, Interrupted / Mergina su trūkumais

667> Girl, Interrupted / Mergina su trūkumais


still-of-winona-ryder-and-angelina-jolie-in-girl,-interrupted-(1999)-large-pictureTai filmas, sukurtas pagal knygą, kurioje jos autorė Susanna Kaysen pasakoja apie metus, praleistus psichiatrinėje ligoninėje, į kurią ji pateko dėl bandymo žudytis.

Tai tikrai ne viena tų juostų, kuriose gydytojai – blogiečiai, besistengiantys daryti viską, kad ligoniai niekuomet neišeitų iš ligoninės. Ne, vien pakanka pamatyti seselę vaidinančios Whoopi Goldberg geraširdišką veidą, kad panašūs spėliojimai tuoj pat dingtų. Kino juosta labiau gilinasi į savęs suvokimą, kiekvienos merginos liūdnus likimus, gyvenimus, kurių dabartinė, tačiau nebūtinai paskutinė stotelė – psichiatrinė ligoninė.  Pagrindinė veikėja apskritai jaučiasi taip, kaip ne vienas jos amžiaus žmogus: pasimetusi, nenorinti daryti to, ko kiti (konkrečiai – tėvai) iš jos tikisi, linkusi į depresiją, kai tuo tarpu jos palatos draugė – patologinė melagė, dar viena – niekaip nesusitaikanti su sudarkytu veidu ir pan. Vienos stabilesnės, kitos – labiau pašėlusios (kaip antai Angelinos Jolie vaidinama veikėja), tačiau reikiamais momentais sugebančios būti drauge.

Pirma filmo pusė buvo įdomi ir išlaikanti dėmesį, antroji pusė – irgi neprasta, bet vietomis sugaudavau save labiau besižavinčia mieliausiu pasaulyje (na, gerai, vienu iš mieliausių) katinu, o ne besidominčia rodomu siužetu. Iš siužeto norėjosi daugiau. Aišku, tai labiau psichologinis filmas, pateikiama daug pagrindinės veikėjos minčių, atkreipiama nemažai dėmesio į veikėjų santykius, tad ir kažkokio kitokio siužeto nereikėtų, bet iš dalies man vietomis norėjosi pamatyti, kuo šis patyrimas yra toks svarbus, kad reikėjo aprašyti? Juk ne vienas yra gulėjęs tokioje ligoninėje, štai, kad ir Angelinos Jolie vaidinamos veikėjos knyga tikriausiai pasirodytų daug įdomesnė, juk per septynerius metus (tiek ji jau buvo čia išbuvusi iki Siuzanos atvykimo, tai matyt praleido dar daugiau) ji tiek visko turėjo patirti, tačiau be abejo, kadangi ji tokia energinga ir linkusi slėpti savo mintis po agresijos kauke, tai ir tos knygos matyt neparašytų, o tik milijoną popieriaus lapų suglamžytų ir išmestų, kai tuo tarpu Siuzana – ramaus būdo, gebanti analizuoti save, stebėti aplinką ir apskritai jaučianti trauką rašymui… Na, bet jau nuklydau į lankas, tad grįžtant tenorėjau pasakyti, kad man patiko, bet visgi ne tiek, kiek tikėjausi, nes lūkesčiai buvo nemaži. Bet ką jau čia, depresiški personažai – mano ,,arkliukas“, tad abejingos palikti irgi negalėjo.

O ir be abejo, stiprioji šio filmo pusė – gera aktorių vaidyba. Suburta nemažai talentingų aktorių, kurių pasirodymai čia ryškūs ir įsimenantys. Angelina Jolie net ir Oskarą laimėjo už savo vaidmenį.

7/10

Rež.: James Mangold, vaidina: , Winona Ryder, Angelina Jolie, Brittany Murphy, Jared Leto, Whoopi Goldberg, 1999 m., JAV, Vokietija, 127 min

 1. Hamberg
  11 lapkričio, 2020 8:03 am

  Melas, A.Jolie nelaimėjo oskaro dėl šio vaidmens. Google it. 🙂

  • Filmų vakaras
   14 lapkričio, 2020 9:42 pm

   pagooglinau, nes galvojau, gal klaidą padariau. Bet visur rašo, kad ji laimėjo Oskarą kaip Best Actress in a Supporting Role būtent šiame filme (2000-ųjų apdovanojimuose).

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: