Pradžia > Dale Dickey, Debra Granik, Garret Dillahunt, Jennifer Lawrence, John Hawkes > 670> Winter’s Bone / Vinterio kaulai

670> Winter’s Bone / Vinterio kaulai


winters-bone-04Jennifer Lawrence, kuriai dabar vos 23-eri, pirmąsyk Oskarui buvo nominuota 2011-aisiais metais už vaidmenį filme Winter’s Bone. Filmas gavo dar tris šios statulėlės nominacijas, jau nekalbant apie kitus apdovanojimus. Ši kino juosta visiškai skiriasi nuo kitų, kuriuose pasirodo J. Lawrence. Na, gal ne visiškai: juk The Hunger Games ji vaidina kovotoją, lygiai tokia pati kovotoja ji yra ir Winter’s Bone. Tik tiek, kad čia viskas daug rimčiau, jokios fantastikos ar pompastikos nerasite nė trupučio. Manyčiau, tinka žodis – gyvenimiška. Aplinka visa tokia niūri, slogi, veikėjų veidai liūdni arba pikti, jokios šypsenos. Gal kokia viena ir buvo, bet nepakankamai, ypač filmui, kuriame dažnai išnyra ir vaikai – juk jie turėtų būti gyvybingi, o juokas aidėti toli toli, bet tik ne šioje istorijoje.

Ri yra septyniolikametė, gyvenanti su sergančia, į aplinką visai nereaguojančia mama bei mažamečiais broliu ir sesute. Tėvas buvo suimtas, dabar iki teismo laikinai paleistas ir kažkur dingęs. Taigi, kaip supratote, Ri yra visų namų kampų laikytoja. Vieną dieną atvykęs šerifas praneša, kad jei tėvas neatvyks į teismo posėdį, maždaug po savaitės bus atimtas jų namas. Mergina suvokia turinti surasti jį.

Nesugebėjimas sudurti galą su galu, nedraugiški giminaičiai ir kiti žmonės, palaikę santykius su tėvu, bet dabar nenorintys, kad Ri knaisiotųsi ir jo ieškotų. Užsispyrimas ir suvokimas, kad tik išsaugojusi namus galės apsaugoti savo šeimą, padeda jai eiti tolyn, ieškoti išeičių. Stiprų vaidmenį suvaidina ne tik J. Lawrence, bet ir Ri tėvo brolį vaidinęs John Hawkes – geros vaidybos šiame filme išties netrūksta. Atmosfera sukurta įtaigiai, rodos, apgalvota viskas: ne tik veikėjų nuotaika niūri, bet ir aplinkoje trūksta žalumos, gaivumos, nes vien tik pilkuma aplinkui, o dar prie viso to – ir gan lėtas tempas, kadangi čia daugiau gilinamasi į santykius, o veiksmo – nedaug. Apskritai, aplinka – tokia natūrali, kaip ,,iš tikro gyvenimo“ . Kam patinka lėtos, ramios, sunkios dramos, siūlau išties atkreipti dėmesį, nepaisant to, kad duodu ir ne tokį didelį balą. Tiesiog iki galo jis manęs taip ir nesužavėjo.

6/10

Rež.: Debra Granik, vaidina: Jennifer Lawrence, John Hawkes, Garret Dillahunt, Dale Dickey, 2010 m., JAV, 100 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: