Pradžia > Carrie Fisher, George Lucas, Harrison Ford, Mark Hamill > 694> Star Wars a.k.a. Star Wars: Episode IV – A New Hope / Žvaigždžių karai IV: nauja viltis

694> Star Wars a.k.a. Star Wars: Episode IV – A New Hope / Žvaigždžių karai IV: nauja viltis


LeiadeathstarRež.: George Lucas
Vaidina: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher
1977 m., JAV, 121 min
Žanras: veiksmo, nuotykių, fantastinis, mokslinė fantastika
imdb nuoroda čia.

Pasakojama apie vaikiną – Luką Skaivokerį, gyvenantį drauge su dėde ir teta nedidelėje fermoje Tatunio planetoje. Jis gyvena nerūpestingą gyvenimą, kol vieną dieną tėvas nusiperka du droidus ir Lukas jų pagalba sužino, kad galaktiką užvaldęs tironas ir besipriešinanti jam princesė Lėja prašo pagalbos iš vieno žmogaus.

Jei prieš kokius penkerius metus kas nors būtų pasakęs, kad žiūrėsiu ,,Žvaigždžių karus“, tikriausiai būčiau pirštą prie smilkinio pasukiojusi. Nors vaikystėje ir paauglystėje visas dalis per televizorių rodė šimtą kartų (sakyčiau ir iki dabar išlikusi tradicija juos rodyti savaitgalio rytais karts nuo karto, tik nebepavyksta stebėti, kaip dažnai), bet maniau, kad man tikrai nepatiks, nes vien tematika visiškai netraukianti. Tačiau paskutinius kelerius metus kiek praplėčiau akiratį kino sferoje, o Star Wars tapo filmu, kurį tiesiog privalėjau pamatyti, nepaisant visiškai neviliojančios anotacijos.

Ir ką gi, man patiko. Nekalbu apie tai, kaip viskas įdomiai turėjo atrodyti tais 1977-aisiais, kai tik jis pasirodė, kaip turėjo sužavėti visa kinematografija, nes apie tai, kas buvo tuomet, kai filmas pasirodė, susimąstau retokai ir tas ,,kas buvo“ beveik nedaro įtakos mano vertinimui. Ir vis dėlto, visi efektai, kad ir kaip blankiai turėtų atrodyti šiuolaikinių specialiaisiais efektais perkrautų filmų mėgėjams, man atrodė patraukliai ir jų buvo visiškai pakankamai. Siužetas – nėra labai ypatingas, kiek nuspėjamas, bet tai nė kiek netrukdė įsitraukti, ypač, kai filmo veikėjai – itin spalvingi ir žavūs, o dialoguose netrūksta pašmaikštavimų, linksmų mimikų personažų veiduose. Pora valandų pralėkė greičiau nei norėjosi, o scenų, kurios atrodytų nuobodžios ir nepatraukiančios dėmesio, buvo vos keletas.

Jei dar prieš įsijungiant buvo tiesiog smalsu pamatyti, iš kur tiek žavėjimosi ,,Žvaigždžių karais“, dabar man smalsu, kaip veikėjams seksis toliau. Dar laukia pora dalių su šiais aktoriais, po to – trys dalys su jaunaisiais šių dienų aktoriais, na, o neseniai atskriejo žinia apie tai, kad į naujausią dalį grįžta senieji veidai. Taigi, jei tik ūpo neprarasiu ir kitos dalys labai nenuvils, Žvaigždžių karų dar ilgą laiką nepritrūksiu.

8/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: