Pradžia > Cameron Crowe, Ione Skye, John Cusack > 697> Say Anything…

697> Say Anything…


say+anythingRež.: Cameron Crowe
Vaidina: John Cusack, Ione Skye
1989 m., JAV, 100 min
Žanras: romantinė komedija, drama
imdb nuoroda čia

Ar dėl pavasario, ar dėl dienų, kurios pagrinde sukasi vien apie mokslus, bet jau kurį laiką mane traukia prie lengvo turinio filmų. Kad tuo ,,lengvo turinio filmu“ dar ir nenusivilčiau, ir vėl pasirinkau senesnių metų romantinę komediją / dramą, apie abiturientą Loidą, kuris mokslo metų pabaigoje pagaliau pasiryžta pakviesti į pasimatymą bendramokslę Dianą. Svarbiausia tai, kad niekas netikėjo, jog jie galėtų būti pora: juk Diana ,,moksliukė“, jau kone susiplanavusi savo ateitį bei aukštą karjerą, tuo tarpu Loidas – pasimetęs savo noruose ir svarstantis apie galimybę treniruoti vaikus – šitai skamba itin neapibrėžtai ir nerimtai griežtam Dianos tėčiui.

Tai filmas, kurį žiūrint nedingo šypsena. Siužetas paprastas ir neįmantrus, tačiau pateiktas itin mielai. Scenos ir vaidyba – neperspaustos, o temos, kurias paliečia kino juosta, išlieka aktualios iki šių dienų. Nuo pat pirmų kadrų yra nagrinėjamas svarbus kiekvienam baigiančiam mokyklą klausimas: ką daryti toliau? Ar tikrai kiti bendraklasiai, kurie šypsosi ir sakosi nekantriai laukiantys ateities, giliai viduje nejaučia baimės, kadangi toji ateitis – visiškai neaiški, o ir sprendimas, kokius mokslus toliau eiti ar dirbti, jiems atrodo nulemsiantis visą gyvenimą, tad turi būti priimtas itin atidžiai. Vien dėl šito iš karto rekomenduočiau šį filmą vyresnių klasių moksleiviams, kadangi jame į viską pažvelgiama nei per daug optimistiškai, nei pesimistiškai – tiesiog realiai, normalizuojant jausmus ir mintis, kurios atsiranda pas kiekvieną, svarstantį apie ateitį.

Nemažai dėmesio skiriama ir abiejų pagrindinių personažų santykiams su suaugusiaisiais. Loidas gyvena su teta – jų santykiai, kaip man pasirodė,yra gražūs, nė vienas iš kito nereikalauja daugiau nei galima, nors kartais ir pasipyksta, bet viskas gan greit užglaistoma. Taip pat, Loidas gauna daug laisvės. Tuo tarpu Diana gyvena su tėčiu: jų santykiai iš pažiūros tiesiog idealūs, jie vienas kitu pasitiki. Tačiau filmo metu įvyksta jų santykiuose lūžis, jie vienas kitą pamato kitomis spalvomis. Bet svarbiausia, kas man patiko, kad net ir įvykus lūžiui, abu liko savo vietose ir nebandė vaidinti tokių, kokie jie nėra. Taigi, visos juostos metu matėsi personažų charakterių vientisumas, nebuvo kažkokio keitimosi, bet čia jo, kaip ir galima pamatyti, nereikėjo. Drama tarp Dianos ir tėčio yra niūriausia siužetinė linija, kuri yra kaip atsvara gražiajai jaunuolių meilei.

Taigi, meilė. Dviejų jaunų žmonių, kurie iki tol kaip ir neturėjo jokių panašių santykių, meilė čia yra daugiausiai laiko užimanti siužetinė linija. Kaip jau minėjau, ji pateikta neperspaustai, neatgrasiai ir ne pernelyg saldžiai, nors pats siužetas lieka įspraustas į standartinius romantinės komedijos rėmus ir viskas eina nuspėjamai. Visgi, kaip žinome, nuo pateikimo ir priklauso, kiek filmas sudomins. Juk naujų ratų mažai kas beišradinėja, tad belieka sukurti filmą su jau gal ir visiškai atsibodusiu siužetu taip, kad žiūrovai su malonumu eitų jo žiūrėti. Ir šios juostos kūrėjams tai pavyko.

Patiko man ir aktorių vaidyba (iš tikrųjų, po filmo ėjau žiūrėti, kokiuose dar filmuose John Cusack vaidina, tad ateity bus įrašų su kino juostomis iš jo filmografijos), ir be abejo, muzikinis takelis.

Rašau gražų 7/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: