Pradžia > Christian Bale, David Ayer, Eva Longoria, Freddy Rodríguez > 703> Harsh Times / Žiaurūs laikai

703> Harsh Times / Žiaurūs laikai


harshtimesRež.: David Ayer
Vaidina: Christian Bale, Eva Longoria, Freddy Rodríguez
2005 m., JAV, 116 min
Žanras: veiksmo kriminalinė drama, trileris
imdb nuoroda čia.

Filmo peržiūrą baigiau tuo, kad tiesiog susigraudinau, to visai nesitikėdama. Tuo labiau, kad ir siužetas iš pažiūros atrodo ne itin ypatingas: buvęs desantininkas Džima susitinka su geriausiu draugu Maiku. Abiejų tikslas – rasti darbus. Džimo tikslas – gauti darbą policijoje, o tuomet sutvarkyti dokumentus, kad galėtų atsivežti mylimą merginą ir ją vesti. Tuo tarpu Maikas nori susirasti bet kokį darbą, kad būtų patenkinta jo žmona. Tačiau susitikę jie nusprendžia dar kurį laiką tiesiog linksmai praleisti laiką: narkotikai, nelegalūs darbeliai tik dėl linksmumo.

Tik štai didžioji bėda ta, kad Džimas jau kurį laiką yra pasikeitęs. Karas sužalojo jo psichiką: iš ramaus būdo vaikino jis tapo impulsyviu, netgi neprognozuojamu vyru, kuriam nebelikę jokių ribų. Tačiau geriausias draugas lieka jam ištikimas ir elgiasi taip, kaip ir turėtų: sunkiausiomis akimirkomis bando nuraminti, stengiasi išvengti situacijų, kurios galėtų kaip nors Džimą paveikti. Bet gatvės gyvenimas, į kurį jie įsisuka daro savo: čia nori nenori, turi rizikuoti savo gyvybe.

Siužetas – pakankamai lėtas ir todėl spėju kai kas gal net ir pavargs laukti didesnio veiksmo, nes didžiąją laiko dalį viskas vyksta pakankamai tolygiai ir tik pačioje pabaigoje kreivė nemenkai šokteli į viršų. Tačiau mano atveju, tas tolygumas nebuvo nuobodus. Kad ir vyko tiesiog pokalbiai, karts nuo karto – vienas kitas susirėmimas, ir nieko, kas galėtų skatinti galvoti apie kažką rimtesnio, vis vien įtampa kilo su kiekviena nauja scena, bėgant minutėms tiesiog jaučiau, kad kažkas turi, tiesiog privalo nutikti. Ir kad greičiausiai tai nebus labai linksma. Ar mano įtarimai buvo pagrįsti – telieka nutylėta. Žinoma, nors daug nekalbama, bet visa ,,šlovė“ atitenka karui ir tam, ką jis padaro žmonėms, kaip sugadina gyvenimus, pasmerkia nuolatinėms kančioms ir nesuvokimui to, ką personažas ką tik darė.

Didžiosios filmo žvaigždės – abu pagrindiniai aktoriai – įdėjo į šį filmą didžiulį indėlį. Jei ne jų gera vaidyba, tai filmas sumenktų spėju perpus. Eilinį sykį nustebino Ch. Bale – na, negaliu ir vėl jo pagirti, nes jo darbas filmavimo aikštelėje vertas pagyrų. Nepaisant to, kad apskritai jam tinka vaidinti štai tokius ,,blogiukus“, tai čia norisi atkreipti dėmesį į tai, kad jam pavyko puikiai ir įtikinamai suvaidinti ,,besiplėšantį“ savyje personažą, kuris iš vienos pusės nori darbo, kuriame reiktų daryti tai, ką kare išmoko geriausiai – žudyti ar kankinti, o jei taip apibendrintai – tiesiog atlikti jam pavestas užduotis, iš kitos pusės – nori turėti šeimą ir užmiršti kasnakt jį kankinančius košmarus. Pykčio ir agresijos priepuoliai – dar vienas Džimo bruožas, kurį Ch. Bale pavyko perteikti būtent taip, kad neliktų jokių abejonių, kad kažkas perspausta ar netikra. Freddy Rodriguez norėtųsi pamatyti dar kokiame nors filme, nes taip pat paliko malonų įspūdį: būdamas priešprieša savo draugui, visišką atsidavimą perteikė taip nuoširdžiai, kad tiesiog negali paneigti, kad tarp jų buvo paprasta draugystė – ne, tarp jų buvo tikra, stipri draugystė.

Tad ir jau minėtas susigraudinimas buvo daugiau toks visų filmo metu buvusių emocijų ,,nuleidimui“. 8/10 ir džiaugiuosi, kad dar yra likę nematytų kino juostų su Ch. Bale. Įdomu, kuo kitąsyk jis mane nustebins.

 

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: