707> Fargo / Fargo


Fargo_low-704241Rež.: Joel Coen, Ethan Coen
Vaidina: William H. Macy, Frances McDormand, Steve Buscemi
1996 m., JAV, Didžioji Britanija, 98 min
Žanras: kriminalinė drama, trileris
imdb nuoroda čia.

Džeris turi finansinių problemų. Kadangi niekas iš jo pažįstamų nesutinka jam paskolinti reikiamos pinigų sumos, jis pasamdo du vyrukus, kad jie pagrobtų vyro žmoną, o po to pareikalautų išpirkos, kurią sumokėti sutiktų uošvis.

Visų pirma, tai kad ir kaip nemėgčiau sniego, filme jis atrodė užburiančiai, ypač, kai rodydavo didžiulį plotą neišmindyto sniego, per kurį taip ir norisi perbėgti… Arba ištepti krauju. O kraujo ant sniego bus. Ir taškysis jis visai ne bjauriai, o linksmai, nes apskritai, labai rimtai į šį filmą žiūrėti negalima. Juokingi personažai, juokingos situacijos ir jau minėtasis kraujas – rezultatas vertas dėmesio.

Ir iš tikrųjų, jei ne personažai, filmas prarastų didžiąją dalį žavesio. Nevykėlis pagrindinis veikėjas – net ir jis nublanksta palyginus su kitais. Didžiausios žvaigždės, be abejo, yra abu moters pagrobėjai: beprotiški, nenuspėjami, charizmatiški, kuriuos tik ir galėtų rodyti visos kino juostos metu. Nėščia policininkė, kurios kolega, su kuriuo ji važinėja, tik atlieka kavos puodelio laikymo funkciją, iš pažiūros viskam abejingas policininkės vyras – tai dar keli žymesni personažai, kurie įstringa į atmintį. Tad kiekvienas charakteris yra išplėtotas, savitai įdomus ir įsimintinas.

Ironijos, juodo humoro, netikėtų pasišaudymų netrūksta, o vizualinis vaizdas (tiksliau sniego) tiesiog pakeri. Smagu buvo ne tik žiūrėti, bet ir klausytis: nė nesvarbu, ką jie šneka, nes vien akcentas juokina. Na, ir muzikiniu takeliu dar kaip ir neteko nusivilti.

Vis dėlto, net ir būdamas vos 1,5h trukmės man jis spėjo prailgti, o ir, prisiminus kitus matytus brolių Coenų filmus, nepasirodė geresnis už anksčiau matytus. Taip, tai smagi pramoga su įsimintinais personažais, tačiau antrąsyk vargu ar bežiūrėčiau. 7/10

Tiesa, serialas laukia savo eilės, įdomu, kaip man jis patiks.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: