Pradžia > Matthew Modine, R. Lee Ermey, Stanley Kubrick > 708> Full Metal Jacket / Metalinis apvalkalas

708> Full Metal Jacket / Metalinis apvalkalas


6a00d83451c83e69e200e553bcd6c28833-800wiRež.: Stanley Kubrick
Vaidina: Matthew Modine, R. Lee Ermey,
1987 m., JAV, Didžioji Britanija, 116 min
Žanras: karinė drama
imdb nuoroda čia.

Toliau pažintį tęsiu su S. Kubrick kino juostomis. Šį kartą tai karinė drama, rodanti visą kelią: nuo pat pirmųjų dienų mokymuose iki susidūrimo su karu akis į akį mūšio lauke.

Pirmoji filmo pusė man paliko didžiulį įspūdį. Taigi, būtent toji pusė, kurioje rodomi mokymai. Prisipažinsiu, pradžioje ėmė erzulys dėl artilerijos seržanto Hartman’o nuolatinio šaukimo. Galvojau, kada gi jis užsičiaups ir ar iš viso per visas porą valandų turėsiu kada nuo jo balso atsikvėpti. Bet juk tas rėkimas prisideda prie įtaigumo, kad pats žiūrovas jaustųsi, lyg rėktų ant jo, o ne tik pasyviai stebėtų, kaip rėkiama ant kito. O jau po kokių 10 min pripratau prie to amžino rėkimo ir beliko tik su susidomėjimu žiūrėti. Psichologinio žiaurumo čia apstu, sąlygos sudėtingos, o ir ne visiems vienodai sekasi, tad, aišku, tiems, kurie kuo nors iš kitų išsiskiria, tenka daugiau dėmesio, kuris nei norimas, nei malonus. Pirmoji dalis turi ir įspūdingą kulminaciją, kuri įstrigs į atmintį ilgam ir tikriausiai vien kur nors pamačius šio filmo pavadinimą, mintyse atsiras būtent tos kulminacijos, o ypač vieno veikėjo akių vaizdas. Ši filmo pusė išties stipri emociškai, prikausto prie ekrano ir kiekvieną minutę galvojau, tai kaip čia viskas užsibaigs.

Tačiau tuomet viskas persikelia į karo lauką. Ir čia pajaučiau nieko. Jei pirmoji pusė filmo buvo puiki, tai šioji nebent verta vienintelio apibūdinimo – nuobodi. Šiaip jau, pagrindinis veikėjas pasako ne vieną įdomią mintį, o ir netrūksta tipiniams kariniams filmams būdingų vaizdų: apsišaudymų, žūčių ir pan., bet visgi man tai buvo taip nykiai ir neįdomiai pavaizduota, kad tik galėjau pasvajoti, jog viskas užsibaigs tokia pat galinga kulminacija, kokia buvo pirmoje filmo pusėje.

Taigi, įtaigumas, įtampa, nuolatinis susierzinimas (pradžioje – neigiama prasme, vėliau – teigiama, nes nemanau, kad galima kažkokį šviesų jausmą pajust tokį filmą žiūrint) pirmoje filmo dalyje yra visiška priešprieša nuobodžiai antrajai daliai, kurios metu vis dirsčiojau į likusį laiką. Bet tikiu, kad kitam ir abi dalys patiks. O aš rašau 7/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: