Pradžia > Christian Bale, John Hurt, John Madden, Nicolas Cage, Penélope Cruz > 711> Captain Corelli’s Mandolin / Kapitono Korelio mandolina

711> Captain Corelli’s Mandolin / Kapitono Korelio mandolina


nick-cageRež.: John Madden
Vaidina: Nicolas Cage, Penélope Cruz, John Hurt, Christian Bale2001 m., Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV, 131 min
Žanras: muzikinė romantinė karinė drama
imdb nuoroda čia.

Tai garsaus romano, kuris niekuomet manęs netraukė, o šis filmas ir nepaskatino jos norėti, ,,Kapitono Korelio Mandolina“ ekranizacija, kurioje be gražių Graikijos vaizdų ir kelių garsesnių pavardžių neradau nieko dominančio.

Siužetas sukasi apie Pelagiją, kuri, prieš pat mylimajam išeinant kovoti su graikų armija, susižada su juo. Bet netrukus atvykęs italų kareivis kapitonas Korelis sužavi moterį.

Ir jokių kančių, jokių konfliktų dėl pasikeitusio meilės objekto. Tikriausiai didžiausia kova viduje vyko tik dėl to, kad jis – jos priešas, tad ji turėtų nekęsti, o ne mylėti. O Korelis seilę varvino dėl jos jau nuo pat pirmos minutės, o kuo sužavėjo, tai taip ir nesupratau. Nebuvo nieko apart žvilgsnių, kas galėjo kaip nors sudominti Pelagiją. Bet kaip yra, taip yra.

Kas Pelagiją nervino tik pradžioje (bet ir tai matyt tik dėl pavydo), mane erzino viso filmo metu. Kol kiti kovoja, Korelis su savo kareiviais visą laiką prašventė, prabuvo vietinių merginų ir prostitučių glėbiuose. Taip, džiugu, kad jie nieko blogo nedarė: neplėšė namų, neprievartavo ir nežudė, tačiau pasakyti, kad jie darė kažką gero, irgi negalėčiau. Tad ir pamilti šių personažų nebuvo kaip. Apie Pelagijos sužadėtinį pasakyti daug neturiu ko, tik tiek, kad išėjo į karą jis būdamas visai vaikas, kvailokas ir naivus, o grįžęs pasidarė rimtesnis ir su dideliu patriotizmu. Bet tai ir viskas, ką galiu pasakyti, nes iš nuobodulio į nieką nevedantį siužetą bežiūrėdama taip ir nepastebėjau, kur jis galop dingo, bet net ir nebuvo noro atsukti atgal filmą ir surasti, kur išaiškėja jo ,,dingimo“ aplinkybės. Ir ta pabaiga – tokia nuspėjama, saldi. Jokio charakterių išplėtojimo, jokio jausmo. Vienintelis labiau nuliūdinęs įvykis buvo, kai graikę moterį, kuri tik flirtavo su vokiečiu, taip baisiai nubaudė.

Aktorių gretose esanti Penelope Cruz, kaip visada žavi, moteriška ir stipri. Nicolas Cage – vienas antipatiškiausių aktorių, kurio vaidinamą personažą bandžiau pamėgti, bet vis vien nesugebėjau įteigti sau, kad jo vaidyba čia buvo gera, jau nekalbant apie paties personažo išpildymą. Christian Bale vaidmuo visiškai neišplėtotas ir lengvai pasimetantis fone, tarsi jo čia nė nebūtų. Taigi, net ir aktoriai visos šitos nuobodybės, kuri tiesiog ėjo ir praėjo, nieko po savęs nepaliko, negelbėjo.

Spėju, man jau laikas pažiūrėti ką nors, kur meilė būtų koks trečiaeilis ar ketvirtaeilis dalykas, nes kitaip pradings ir malonumas žiūrėti filmus, jei visus iš eilės taip vertinsiu. 4/10

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: