Pradžia > Dennis Gansel, Frederick Lau, Max Riemelt > 712> Die Welle / The Wave / Banga

712> Die Welle / The Wave / Banga


welle1Rež.: Dennis Gansel
Vaidina: Frederick Lau, Max Riemelt ir kt.
2008 m., Vokietija, 107 min
Žanras: drama, trileris
imdb nuoroda čia.

Projektų savaitės metu gimnazijos mokytojas Raineris pasiūlo eksperimentą tema ,,Autokratija“, kad geriau mokiniai suvoktų šios valdymo formos atsiradimą. Nekaltai prasidėjęs bandymas, nagrinėjant tokias sąvokas kaip disciplina ir bendruomenė, labai greitai išsivysto iki tikro judėjimo, kuris pavadinamas ,,Banga“.

Tai tikra istorija paremtas filmas, lyginamas su garsiuoju ,,Das Experiment“ – pastarasis man yra vienas geriausių filmų. ,,Die Welle“ rodomas taip pat eksperimentas, o ir visko vystymasis abiejuose filmuose panašus. Visgi, pabaigoje tenka pripažinti, kad ,,Das Experiment“ visgi geresnis, nors emocijų, kurias sukėlė ,,Banga“, buvo tiek, kiek jau kurį laiką žiūrėdama filmą nejaučiau (taigi, po paskutiniojo žiūrėto filmo sprendimas padaryti pertrauką ir pažiūrėti filmų, kuriuose meilė būtų tik tema ,,tarp kitko“ ar jos iš viso nebūtų, buvo teisingas, ką rodo ne tik šis, bet ir keli kiti vėlesni įrašai).

Žmogaus pasidavimas miniai, nenoras išsiskirti iš kitų, lyderio turėjimas ir visiškas pasitikėjimas gali peraugti į veiksmus, kurie nebūtinai yra teisingi ir duodantys kažką gero. Iš tiesų, man patiko, kad autokratija parodytas ne kaip koks nors visiškai blogas valdymo būdas, ne kartą minėti šio valdymo pliusai, ištarta nemažai gerų žodžių apie jį, tačiau visgi taip jau yra, kad dažniausiai pasireiškia viskas, kas bloga. Taip nutiko ir šioje istorijoje. Paaugliai, turintys pritapimo problemų, išsiskirstę į grupeles ar jaučiantys vienišumą, pajaučia, kokia yra galinga ir įdomi patirtis būti bendruomenėje ir turėti tiek daug bendraminčių. Dažnai atrodė, kad ir pats ,,vadas“ visiškai apsvaigo nuo savo valdžios, o tai tik dar labiau didino įtampą ir intrigą, kas gi įvyks pabaigoje, juolab, kad ,,Bangai“ nebeužteko būti tik mokykloje.

Kaip ir minėjau, filmas sukėlė daug emocijų, o ir įtampos buvo pakankamai, kad visa nesitverčiau savame kailyje ir būčiau tiesiog prikaustyta prie ekrano.

Visgi, buvo pora dalykų, kurie man nepatiko, o tiksliau – neįtikino. Visų pirma, tai tas vaikinukas, kuris nusprendė būti mokytojo sargybiniu (čia iš tikrųjų pats nereikšmingiausias jo poelgis, bet reikšmingesnių nesinori išduoti) ir viskas, kas su juo susiję. O antra, trukmė. Sudėtinga suvokti, kad viskas įvyko per tokį trumpą laiką, kad visi taip greit pasidavė savo vaidmenims. Bet net ir tie neįtikinimai nesugadino bendro įspūdžio. 8/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: