Pradžia > Christopher Plummer, Jennifer Jason Leigh, John C. Reilly, Kathy Bates, Taylor Hackford > 713> Dolores Claiborne / Doloresa Kleiborn

713> Dolores Claiborne / Doloresa Kleiborn


Dolores-Claiborne-1995-kathy-bates-30819297-1500-996Rež.: Taylor Hackford
Vaidina: Kathy Bates, Jennifer Jason Leigh, Christopher Plummer, John C. Reilly,
1995 m., JAV, 132 minŽanras: kriminalinė mistinė drama, trileris
imdb nuoroda čia.

Reportere dirbanti Selena po penkiolikos metų grįžta į gimtąjį miestelį, sužinojusi, jog jos mama Doloresa yra kaltinama vyresnės moters, kurią ji slaugė, nužudymu.

Tai dar viena verta ekranizacija, pastatyta pagal Stephen King to paties pavadinimo romaną. Šis autorius daug kam žinomas kaip ,,siaubo karalius“, tačiau šioje istorijoje nėra nei siaubo, nei mistikos. Tai tiesiog skaudi istorija: po truputį atskleidžiami praeities įvykiai, kurie leidžia suprasti ne tik Doloresos būdą, bet ir dukters ir motinos tokių šaltų santykių priežastį.

Ateity planuoju pakartoti ,,Mizerės“ peržiūrą, kurioje irgi vaidina K. Bates (ir žinau, kad ten ji yra puiki), tačiau, kad ir nebuvo įvertinta, bet šiame filme jos vaidyba taip pat verta dėmesio. Doloresos gyvenimo istorija – visiškai nelaiminga, tačiau jos stiprybė, kuria ji tiesiog spinduliuoja, buvo išties kažkas tokio. Ironijos, pamenu, netrūko knygoje, netrūksta ir filme. Todėl juoko pro ašaras čia yra nemažai. Įvairūs siužetiniai vingiai ir tamsios paslaptys padaro šią moterį vertą pagarbos, nepaisant to, kad yra žmonių, kurie mano priešingai. Jie tiesiog nežino visko. Kaip ir Selena, kuri pabėgo kaltindama motiną, kad ši sugriovė jos vaikystę, o pačius skaudžiausius prisiminimus ji nustūmusi taip toli į pasąmonę, kad tenka Doloresai nemenkai įrodinėti vieną ar kitą praeities faktą.

Atmosfera sukurta puikiai, o kad ir įvykių itin nedaug, siužetą stebėti įdomu ir visai nenuobodu. Vaidyba man gal tik Seleną vaidinančios J. Jason Leigh vietomis atrodė perspausta, tačiau visumoje jos ir K. Bates duetas darnus.

Galiu tvirtai teigti, kad tai dar viena verta dėmesio S. King ekranizacija. Ir nusiteikite rimtai, niūriai dramai. 8/10

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: