Pradžia > Brie Larson, Destin Cretton, Frantz Turner, John Gallagher Jr. > 715> Short Term 12 / Internatas

715> Short Term 12 / Internatas


6a00d8341c730253ef019104eee9e9970cRež.: Destin Cretton
Vaidina: Brie Larson, Frantz Turner, John Gallagher Jr.
2013 m., JAV, 96 min
Žanras: drama
imdb nuoroda čia.

Pasakojama apie internatą, kuriame glaudžiasi rizikos grupėje esantys paaugliai. Jauna darbuotoja Greis ne tik stengiasi suteikti viską, ką gali geriausio, likimo nuskriaustiems gyventojams, bet ir susivokti savyje, santykiuose su mylimu žmogumi bei skaudžia praeitimi.

Po kelių išties patikusių filmų iš šio tikėjausi gal kiek per daug, nes teko kiek nusivilti. Tiesiog galvojau, kad sukels daug daugiau emocijų rodoma situacija. Nes siužeto prasme tai filmas stiprus ir dėtinas prie rekomenduotinų.

Internate gyvena paaugliai, kurie turi daug skaudžių patirčių, ne vienas linkęs žaloti save. Internatas jiems tampa namais, nors, be abejo, gyvenant su nemažai žmonių, nutinka visko. Šypsena – retas reiškinys, bet kai tik ji atsiranda, supranti, kaip tai nuoširdu. Tie paaugliai visai nesistengia įtikti, dažnas nori būti paliktas ramybėje. Sunkiausia tai, kad sukakus 18 metų, paauglys turi greitai palikti internatą. Ir čia tik kyla klausimas: kur eiti? Juk ateidamas čia jis neturėjo nieko, kur norėtųsi grįžti, tad ir išeina tarsi į niekur. Čia visai panašu į vaikų namus, tik tiek, kad šio internato gyventojai dažnai turi artimuosius (ir žino apie juos bei kur jie tuo metu gyvena), tik tiek, kad tie artimieji juos apleidę arba padarę ką nors blogo.

Greis istorija niekuo ne prastesnė už daugelio tų vaikų. O dar ji susiduria su vienu sprendimu, kurį turi priimti greitai, negana to, atsiranda mergina, kuri pasidaro moteriai artima, tad Greis turi stengtis neišprotėti ir surikiuoti viską į vietas. Žiūrėjau į ją ir galvojau, kad nieko kito ir nelieka dirbant tokį darbą: kiekvienas internato gyventojas tampa šeima, už kiekvieną ji jaučiasi atsakinga ir nori kiek įmanoma padaryti juos nors kiek laimingesnius. Ir tai gražu.

Filmo nuotaika liūdna, netrūksta ir momentų, kai silpnesnių nervų žmonėms ašara nuriedės. Tačiau svarbiausia, kad viskas rodoma neperspaustai (na, nebent viena scena man truputį fantastiškesnė atrodė, bet juk filmuose reik tokių?), paprastai ir nuoširdžiai. Vietomis atrodo, lyg būtų tiesiog paprasta kamera fiksuojama internato rutina. Bet paprastumas dažniausiai ir paperka.

7/10

 

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: