Pradžia > Mads Mikkelsen, Rolf Lassgård, Sidse Babett Knudsen, Susanne Bier > 718> Efter brylluppet / After the Wedding / Po vedybų

718> Efter brylluppet / After the Wedding / Po vedybų


after-the-weddingRež.: Susanne Bier
Vaidina: Mads Mikkelsen, Sidse Babett Knudsen, Rolf Lassgård
2006 m., Danija, Švedija, Norvegija, Didžioji Britanija, 120 min
Žanras: drama
imdb nuoroda čia.

Jakobas visą save atiduoda savanoriaudamas Indijoje, rūpindamasis vietiniais vaikais, jų mokymu ir būtiniausiomis jiems reikmėmis. Tam reikia lėšų, tad Jakobas, kad ir prieš jo valią, yra išsiunčiamas į jo gimtąją Daniją pas turtuolį Jorgeną, kuris galbūt parems jo projektą. Jorgenas užsimano nukelti jų susitikimą po savaitgalio, o Jakobą pakviečia į savaitgalį vyksiančias savo dukros vestuves.

Geriausia yra žinoti apie siužetą kuo mažiau. Aš žinojau tik tai, kad jame vaidina Mads Mikkelsen ir kad filme turi būti vestuvės (nes pavadinime jos minimos). Todėl pradėjusi žiūrėti maniau, kad siužetas suksis viena tema, maždaug po 15 minučių suvokiau, kad visgi tikriausiai bus kas kita, taigi jau pradžia nustebino tuo, kad gavau ne visai tai, ką tikėjausi pradžioje. Kalbant apie visą istoriją, tai galbūt ji kažkam primins vieną iš muilo operų (tik vietoj 100-200 serijų sutrauktą į 2 h), tačiau visi žmonės, prisidėję prie šio filmo, padarė šią ,,muilo operos istoriją“ pernelyg kokybišką, kad sutikčiau su tokiu palyginimu.

Kas man labiausiai patiko šioje kino juostoje, tai kalbėjimas žvilgsniais. Tam, kad tai atrodytų įtaigiai, pasitarnavo ne tik puikiai parinktas filmavimo būdas (kai ekrane būdavo tik veikėjo akys ar visas veidas), bet ir įtikinama aktorių vaidyba. Į personažų žvilgsnius sutilpdavo visi klausimai ir atsakymai, kurie, kad ir likdavo neištarti ,tačiau suprasti be jokių sunkumų. Šie bežodžiai ,,dialogai“ paliko išties gerą įspūdį.

Kaip ir minėjau, aktorių vaidyba buvo įtikinama. Ir čia reiktų kalbėti apie visus keturis pagrindinius, ne tik apie patį žinomiausią iš jų – Mads Mikkelsen, kuris ir vėl parodė savo talentą. Jie papildė vienas kitą ir sugebėjo nepasimesti perteikdami emocijas, nes kuo jau kuo, o emocijų įvairove šis filmas gali pasigirti.

Stiprių scenų gausa sunkiai leidžia išskirti vieną, labiausiai įsiminusią. Galvoje sukasi dvi, kurias norisi paminėti. Pirmoji – vestuvių kulminacinė dalis. Joje pirmąsyk ir pajutau, kokią galią gali turėti žvilgsniai, o kai artėjo būtent ,,aukščiausias taškas“, kurį kaip ir ėmiau nuspėti, bet pagrindinis personažas to dar nenumano, įtampa buvo jaučiama išties stipriai, o tuo pačiu – ir besimainančių jausmų sūkurys, kurį pasigavo ir Mads’o vaidinamas personažas. Antroji įsimintina scena – pabaigoje vykstančio pobūvio (gal toks būtų tinkamiausias pavadinimas tam renginiui) šokiai. Visi atsipalaidavę, o veiduose švietė laimė. Laimė būti kartu. Toks jausmas, kad čia linksminosi ne tik personažai, bet ir aktoriai: visiškai atsiriboję nuo problemų ir sunkumų, jie tiesiog šoka ir šypsosi vienas kitam nesuvaidinta šypsena. Gražu.

8/10

 

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: