Pradžia > Anthony Michael Hall, John Cusack, John Hughes, Michael Schoeffling, Molly Ringwald > 722> Sixteen Candles / Šešiolika žvakučių

722> Sixteen Candles / Šešiolika žvakučių


sixteencandles3Rež.: John Hughes
Vaidina: Molly Ringwald, Anthony Michael Hall, Michael Schoeffling, John Cusack
1984 m., JAV, 93 min
Žanras: romantinė komedija
imdb nuoroda čia.

Šio filmo režisieriui turime būti dėkingi už tokius filmus kaip Uncle Buck, Beethoven ar Home Alone, kuriuos vaikystėj ir paauglystėj ne kartą žiūrėjau, o taip pat ir už kiek senesnius ir mano aptartus Pretty in Pink, The Breakfast Club bei kad ir dar nežiūrėtą, bet tikiu, vertą dėmesio, Ferris Bueller’s Day Off . Vieniems jis tik scenarijų rašė, kitus –  ir režisavo. O pačiu pirmuoju režisūriniu jo darbu tapo Sixteen Candles, su ne viename jo filme matyta raudonplauke Molly Ringwald.

Samanta – niekuo neišsiskirianti paauglė, norinti, kad į ją atkreiptų dėmesį jai patinkantis vaikinas. Tuo tarpu jos namuose – visiškas chaosas, nes ruošiamasi jos vyresnės sesers vestuvėms. Ir visi taip ruošiasi, kad net užmiršta, jog Samanta švenčia šešioliktąjį gimtadienį.

Tikrai nežinau, ar kada nors išaugsiu iš tokių filmų (kita vertus, man vos per dvidešimt, tai laiko ,,išaugimui“ apstu), bet kita vertus, to ir nesinori. Per daug gerų jausmų užplūsta žiūrint tokias kino juostas, ypač šio laikmečio. O gal net ir ne laikmečiui reikia dėkoti, o režisieriui? Jis kol kas manęs dar nėsyk nenuvylė. O ir šįkart buvo tiesiog miela stebėti Samantą, jos pakvaišusią šeimynėlę, prielipą geek’ą iš mokyklos bei visus įvykius, susijusius su visa šia istorija. Neperspausta vaidyba, ausims patrauklus muzikinis takelis, pagrindinės veikėjos gražus rengimosi stilius (iš berods trijų matytų su ja filmų, čia ji gražiausiai atrodo) ir neblogai sudėliotas siužetas (ypač patiko, kaip rutuliojosi meilės linija – ji visai neužgožė kitų, netgi dažnai atrodė kaip antraeilė), simpatiški personažai, prajuokinančios situacijos, natūralumas – viskas man patiko, gavau tiek, kiek tikėjausi, o gal net ir daugiau.

Taigi, kam patinka tokios tematikos filmai, čiupkit.  7/10

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: